המתעמלת הצעירה לינוי אשרם תקבל מילגה ממרכז הפועל

יורם ארנשטיין, לינוי אשרם, לנה קופילנקו, אורן אשרם
יורם ארנשטיין, לינוי אשרם, לנה קופילנקו, אורן אשרם
הכוכבת הצעירה של הפועל ראשון לציון ושל הריתמיקה האולימפית בישראל יוצאת למאבק על כרטיס ליורו 2016 ועם שאיפות לאולימפיאדת טוקיו 2020. "אנחנו עומדים מאחוריה", הצהיר יורם ארנשטיין מנכ"ל מרכז הפועל

"לינוי אשרם היא המתעמלת מספר 1 של הפועל, ומרכז הפועל יעשה הכל על מנת שהיא תגיע לאולימפיאדת טוקיו 2020. אנחנו עומדים מאחוריה". כך הצהיר יורם ארנשטיין, מנכל מרכז הפועל, לאחר פגישה עם המתעמלת המחוננת מהפועל ראשון לציון ועם חבר הנהלת המועדון והנהלת איגוד ההתעמלות, אופיר אבן.

לינוי בת ה-17 מתחילה שנה חשובה בה היא תיאבק על כרטיס ליורו 2016 - אליפות אירופה - שתתקיים בארנה החדשה שבחולון. לאחר שהרשימה בהישגים בינלאומיים בגיל נוער במקצוע הריתמיקה (התעמלות אמנותית), היא יוצאת אל זירת הבוגרות. תחילה, המשימה היא להצטרף אל נטע ריבקין הוותיקה, בייצוג ישראל באליפות אירופה, ולשם כך היא צריכה לגבור על המתעמלת טורי פילנובסקי.

אשרם ופילונובסקי ייאבקו על ניקוד בתחרות סבב גביע העולם בפזארו, איטליה, בחודש מארס, ובאליפות ישראל בחודש אפריל. המנצחת מבין שתיהן בסיכום התחרויות הללו תופיע ביורו ותשמש גם כמתעמלת מחליפה לריבקין באולימפיאדת ריו 2016. לפני כן ניתן יהיה לצפות בביצועיה של לינוי בתחרות גביע האיגוד הישראלי בהדר יוסף ב-30 לינואר (שבת, שעה 16.30) בטרם היא תצא לתחרות במוסקבה בפברואר.

"אנחנו מאמינים כי לינוי תעשה את זה. היא מוכשרת במיוחד", ציין אופיר אבן בפגישה. לינוי הגיעה לפגישה במשרדי הפועל על מנת לקבל מילגה בסך 500 שקלים לחודש, אולם בפגישה הוחלט להעניק לה מילגה נוספת על סך 1500 שקלים לחודש עד סוף השנה, כך שבסך הכל תזכה לינוי במילגה של 2000 שקלים לחודש מאת מרכז הפועל. אם תעפיל לאליפות אירופה, ייתכן והיא תיכנס לסגל האולימפי הבכיר, מה שיקנה לה מילגה גם מהוועד האולימפי בישראל.

כרגע לינוי נמצאת בסגל 2020 של הספורטאים הצעירים, והיא מוקפת בהפועל ראשון לציון במאמנות מנוסות מהשורה הראשונה בישראל: לנה קופילנקו, המאמנת גם את הנבחרת הצעירה, איילת זוסמן, שהיא גם כוריאוגרפית הנבחרת ושל ריבקין, מדריכת הבלט במועדון ובנבחרת גלינה ברסקי, ומאמנת הנבחרת הוותיקה מכולן, רעיה אירגו, אף היא מהמועדון בראשון לציון.