לינוי אשרם ובר טימור ספורטאי השנה של הפועל

לינוי אשרם במרכז עם מאמנות השנה איילת זוסמן (מימין) ולנה קופילנקו (משמאל)
לינוי אשרם במרכז עם מאמנות השנה איילת זוסמן (מימין) ולנה קופילנקו (משמאל)
המתעמלת והכדורסלן בר טימור יוכתרו כספורטאי השנה של מרכז הפועל בערב הפרסים השנתי בשבוע הבא בו יוענקו פרסים על סך של מיליון שקלים למצטייני השנה בכל הענפים. מאמנות השנה, בצוותא, הן לנה קופילנקו ואיילת זוסמן, שעומדות מאחורי ההצלחה של אשרם. הקלעית טל אנגלר תגלית השנה. פרס מיוחד לאלוף העול באולינג עוורים, שלמה לזמי

ספורטאית השנה של תשע"ז היא המתעמלת לינוי אשרם, שהיתה לישראלית הראשונה הזוכה במדליה בתחרות הקרב-רב של אליפות העולם (מקצוע אולימפי). אשרם בת ה-18 מהפועל ראשון לציון זכתה במדליית הארד באיטליה בשבוע שעבר, והיא מצטרפת אל שתי מדליות ארד באליפות אירופה אותן השיגה בגמרים של שני מקצועות בודדים, חישוק ואלות, בהונגריה.

שתי המאמנות של לינוי, לנה קופילנקו ואיילת זוסמן מהפועל ראשון לציון, יוכתרו כמאמנות השנה בטקס השנתי.

ספורטאי השנה של מרכז הפועל הוא בר טימור, שחגג זכייה באליפות הכדורסל יחד עם הפועל ירושלים.

פרס חדש בקטגוריה חדשה יוענק השנה: תגלית השנה. הראשונה לזכות בפרס זה היא הקלעית בת ה-18 מהפועל אפרא מעברות, טל אנגלר. חניכתו של גיא סטריק הדהימה השנה עם שני שיאים לאומיים לבוגרות, והכל בזירה הבינלאומית תוך כדי העפלה לגמרים משמעותיים.

תגלית השנה
(גיל סימקוביץ)

טל סיימה חמישית, הן בגמר אליפות העולם והן בגמר אליפות אירופה לנשים עד גיל 21 ברובה 3 מצבים אולימפי, ובמקום השישי של גמר אליפות אירופה ברובה אויר אולימפי.

פרס מיוחד יוענק לשלמה לזמי, אלוף העולם לבאולינג עוורים, כחלק ממדיניות התמיכה של מנכל מרכז הפועל, יורם ארנשטיין, לעידוד ספורטאים בעלי מוגבלות.

פרסים נוספים יוענקו לקבוצות מכל הענפים, שזכו באליפויות, גביעים והעפילו ליגות בארוע שיתקיים ביום שני בסינמה סיטי גלילות.

(שלומי גבאי)