ליגת הרצים בעבודה חוזרת בעוד חודשיים

מרוץ גרינברג בהרצליה יפתח עונה עם יותר מרוצים תחת תו תקן מקצועי, יותר קטגוריות, יותר פרסים ובשאיפה להמשיך ולהגדיל את מספר הרצים של הליגה למקומות עבודה שבחסות מרכז הפועל

באופן מסורתי תיפתח העונה החדשה של ליגת רצים בעבודה של מרכז הפועל עם המרוץ על שם אמוץ גרינברג ז"ל מרשות ניירות הערך, שנפל במבצע צוק איתן. המרוץ יישא תו תקן של איגוד האתלטיקה, ובכלל, הנהלת הליגה תפעל לכך שרוב המרוצים בעונה הקרובה יתקיימו תחת תו התקן המקצועי, כך הוחלט בכינוס השנתי של עמותת רצים בעבודה.

בישיבה אותה ניהלו, חגית אמסלם, רכזת האתלטיקה בהפועל, ודוד זוארץ, רכז הליגה, נכחו נציגי משרד החקלאות, רפאל, בנק אוצר החייל, אלעל, הדסה, עיריית תא, שבס, התעשיה האווירית, בנק הפועלים, ג'וינט, חברת החשמל צפון, מכון וולקני, טבע, פרטנר, סאפ, אלישרא, מפעל הפיס, רשות שדות התעופה.

700 רצים יש בליגה, מהם 400 הרשומים באיגוד האתלטיקה לאחר שלוש שנים בהן משתייכת העמותה לאיגוד. בעונה שעברה שודרג נושא הקטגוריות, כשבמקום מרווח של 10 שנים בין קטגוריות הגיל, צומצם המרווח לחמש שנים ובכך למעשה הוכפל מספר הקטגוריות.

ליאור פרובקביץ, האחראי על ניקוד הליגה וראש קבוצת רצי עיריית ת"א, מסביר את היתרון שבכך: "יותר קטגוריות, יותר פרסים, שזה גם גורם מדרבן לרצים וגם מעלה את ערך הקבוצות במקומות העבודה ותורם לקידומן. הכוונה שלנו היא להתרחב ולהגדיל את מספר הרצים בעונה הקרובה, וכן להיות פעילים יותר ברשתות חברתיות כמו פייסבוק".