לטנדם כל הדרך לאילת

קבוצת "כן ולא" סיימה בחסות מרכז הפועל מסע מדהים מהמרכז ועד אילת על אופני טנדם זוגיות לעוורים\לקויי ראיה ולרוכבים רגילים. "תחושת הישג ושליחות כאחת"

קבוצת "כן ולא" - רוכבי טנדם כביש של המרכז הישראלי לכלבי נחייה - יצאה בשבוע שעבר למסע התשיעי במספר מאז הוקמה הקבוצה ובפעם השלישית מבית עובד לאילת, אל מסלול שאורכו 380 קמ. למסע שיצא לפועל בחסות מרכז הפועל, יצאו שישה זוגות אופני טנדם, 12 רוכבים, מתוכם שישה אנשים עם עיוורון/לקות ראייה.

כן ולא היא קבוצת ספורט של אנשים רואים ואנשים עם עיוורון או לקות ראייה. קבוצת האם של כן ולא פועלת בבית עובד מטעם המרכז הישראלי לכלבי נחייה לעוורים המשמש לה בית חם ותומך.

רוכבי וחותרי הקבוצה הם מתנדבים רואים המשתתפים בפעילויות השונות לצד אנשים עם עיוורון/לקות ראייה, וחלק מהפעילות היא רכיבה באופניים זוגיות אלה, אופני הטנדם. צפריר פזי שימש כמנהל המסע בפועל, מנהל הרכיבה שקבע את המסלול ולוחות הזמנים. דרור כרמלי הוא מנהל הקבוצה והוא עצמו לקוי ראיה.

ביום המסע הראשון יצאה הנבחרת מבית עובד לערד (120 ק"מ, 1450 מטר טיפוס מצטבר) כשהם מלווים ברכב קדמי ורכב אחורי ובכמה טיפות סמליות של גשם. את היום השני מערד למצפה רמון (110 ק"מ, 1430 מטר טיפוס מצטבר) יהיה להם קשה לשכוח שכן חלק נכבד מהרכיבה היה בתוך סופת חול ורוח פנים חזקה ועל כך יעידו כל התמונות הכתומות שצולמו במהלך הרכיבה.

היום השלישי, ממצפה רמון לערד, החל בירידה של מעלה העצמאות לכיוון כביש 40. מסלול הרכיבה על כביש 40 עובר דרך מעלה פארן, שזפון, נאות סמדר ומתחבר לכביש 90, כביש הערבה. זהו אחד המסלולים היפים והמרגשים שיש למי שאוהב את המדבר. אחרי הפסקת צהרים ביטבתה ועם אכזבה קלה מכיוון הרוח שסרבה לשתף פעולה, ובתוך טמפרטורות שהלכו וטיפסו, נכנסה כל שיירת הרוכבים אל העיר אילת.

בטי בן בשט, לקוית ראייה, חברת הנהלת הקבוצה והאחראית לתכנית המסע והלוגיסטיקה הכוללת תקציבים, לינות, ארוחות, הסעות ועוד, סיכמה: "מסע רכיבה כזה שבו הלוגיסטיקה מורכבת, ההתנהלות דורשת התאמות בין הרוכבים ותשומת לב מיוחדת לעיוורים הרוכבים במושב האחורי של הטנדם, מתאפשרת בזכות חסויות ותרומות שלעולם אינן מובנות מאליו. על המסע הנוכחי ניתנה חסות מרכזית מטעם מרכז הפועל ולמעשה בזכות חסות זו המסע יצא אל הדרך. כל הרוכבים סיימו את המסלול בהצלחה ובתחושת הישג מצד אחד ושליחות גדולה מהצד השני".

תמונות באדיבות "כן ולא".