לא מוותרים על מרתון תל אביב

(קרדיט: מרתון סמסונג תל אביב)
(קרדיט: מרתון סמסונג תל אביב)
(קרדיט: מרתון סמסונג תל אביב)
(קרדיט: מרתון סמסונג תל אביב)
(קרדיט: מרתון סמסונג תל אביב)
(קרדיט: מרתון סמסונג תל אביב)
(קרדיט: מרתון סמסונג תל אביב)
(קרדיט: מרתון סמסונג תל אביב)
(קרדיט: מרתון סמסונג תל אביב)
(קרדיט: מרתון סמסונג תל אביב)
נכון, גירסת 2021 לא תהיה ססגונית והמונית, אבל היא תהיה אפילו גדולה יותר כי רצות ורצים מכל רחבי העולם ישתתפו במקצים השונים באמצעות אפליקציה ואינטרקציה מיוחדת. מרכז הפועל הוא מנותני החסות של ארוע הענק שמריץ רבבות כבר 13 שנים, והפעם מדובר בניסיון מרתק ומותאם לימים מאתגרים אלה. 17,000 נרשמים עד כה

 5.2.2021

השבוע נערך אירוע השקה דיגיטלי לקראת מרתון סמסונג תל-אביב 2021, אירוע הספורט הגדול ביותר בישראל, שיתקיים ב – 19 בפברואר. הארוע, שמרכז הפועל הוא מנותני החסות שלו, הפך למסורת בתחום הספורט הישראלי, והמרתון ה- 13 במספר יתקיים השנה במתכונת דיגיטלית המותאמת לרוח התקופה תחת הסיסמה "כולנו רצים יחד וכל אחת ואחד לחוד". המקצים הם: מרתון (42.195 קמ), חצי מרתון (21.1 קמ), מרוץ 10 קמ ומרוץ 5 קמ.

במרתון 2021, עתידים להשתתף למעלה מ-20,000 משתתפים מ-33 מדינות ברחבי העולם. בשנה זו חלה עליה באחוז הנשים אשר משתתפות במרתון ומסתמן כי 45% מכלל ההרשמה הן נשים, לעומת 41% בשנת 2020.

השנה פותחה אפליקציה ייעודית שדרכה ישודר טקס ההזנקה המסורתי, תתאפשר מדידה אינטראקטיבית של המסלול וזמן הריצה, שילוב מסרים מעודדים במהלך המירוץ, פלייליסט ייחודי ואפשרות שיתוף עם משתתפים נוספים. בנוסף, יונפקו תעודות סיום אישיות ומעוצבות לכלל המשתתפים במירוץ.

לראשונה, ניתן לרוץ במרתון סמסונג תל-אביב מכל מקום בעולם. אפליקציית המרתון הותאמה גם לדוברי אנגלית כך שלכל משתתף, מכל מדינה תהיה את האפשרות להוריד את האפליקציה ולרוץ בארץ מגוריו יחד ובמקביל לרצים בישראל. ערכות נשלחו ל-33 מדינות ברחבי העולם וביניהן: הולנד, שבדיה, הודו, איחוד האמירויות, ארה"ב, אנגליה, צ'ילה, פולין, גרמניה, אירלנד, פורטוגל, מקסיקו, צרפת, בולגריה, רוסיה, טורקיה, ברזיל ועוד.

מוטי אמברם, מנהל רשות הספורט בעיריית תא: "הארוע הוא חלק מאג'נדה של עיר המאפשרת קיום פעילויות ספורט למרות המגבלות ובשל הרצון לשמור על רצף ומסורת. ניסינו לחשוב יצירתית ככל האפשר והקמנו את הפורמט בשותפות אמיצה עם מרכז הפועל לאחר שנפגשנו עם המנכל יורם ארנשטיין שעודד אותנו להמשיך בכיוון".

אמברם מספר כי ניסיונות דומים התקיימו בברלין ובניו יורק והוא גאה לספר כי תל אביב כבר עברה כל אחת מהן במספר הנרשמים, 17,000 עד כה, והיד עוד נטויה.

אמברם, שמפיק את המרתון האישי האחרון שלו בטרם ייצא לגמלאות, נרגש לספר עוד: "אנחנו צופים למספר של 20,000 נרשמים בערך. זו הצבעת אמון ברגליים, ולא רק של תלאביבים אלא של ישראלים מכל רחבי המדינה, ולא רק של ישראלים אלא של רצות ורצים מ-33 מדינות עד כה. אולי בכל זאת נפתח עידן חדש של ארועים מסוג חדש".

במסגרת המרתון ובשיתוף משרד התיירות ומנהלת עיר עולם ותיירות, עתיד להתקיים אתגר בין המשתתפים ממדינות העולם, תחת הכותרת "לרוץ בתל אביב - מכל מקום בעולם". באתגר, כל משתתף ישלח תמונה או קטע וידאו, יצירתי ומקורי ממקום מגוריו במהלך הריצה. הזוכה הוא זה שישלח את הוידאו או התמונה הכי מקורית ויזכה בכרטיס טיסה זוגי לתל-אביב וכניסה למרוץ בשנת 2022.

ההרשמה למרתון תיסגר בתאריך ה-13 בפברואר. לנרשמים יחולקו ערכות רצים ב-20 מוקדים שונים ברחבי הארץ על מנת לאפשר לרצים לאסוף את הערכות בקלות ובנוחות. ערכת הרצים כוללת יותר מ-20 פריטים וביניהם: תיק שרוך, חולצת ריצה רשמית של המרתון, מספר חזה אישי, מדליה, מדבקת Finisher ושלל פינוקים ומתנות מנותני החסות.

ראש עיריית תל - אביב-יפו, רון חולדאי: "אם היינו צריכים הוכחה שהעיר הזאת, תל - אביב-יפו, היא עיר ללא הפסקה, אז המרתון הוא העדות הטובה ביותר. גם בשנה כל כך מאתגרת שבה מציאות חיינו השתנתה לחלוטין אנחנו לא מוותרים על האירוע הכל-כך אהוב, המרתון. האמת היא שלרגע לא היססנו, כי אם יש משהו שאנשים התעקשו לקיים במהלך חודשי הקורונה הוא שגרת ספורט בריאה ומהנה. הטיילת, הפארקים ושדרות העיר סיפקו מצע נהדר לעשרות אלפים לשמור על הבריאות וגם על השפיות. תל אביב-יפו היא אחת הערים הראשונות בעולם שמקיימות מרתון דיגיטלי, כראוי לעיר שהיא ה-Start-up city של ה-Start-up nation".

רונן סלם, סמנכ"ל שיווק סמסונג ישראל, מסר: "סמסונג ישראל גאה להוביל זו השנה השמינית את אירוע הספורט הגדול במדינה, ובייחוד בשנה מורכבת זו. קיומו של המרתון השנה, בצורתו הדיגיטלית והחדשנית, מסמל יותר מהכל את הניצחון שלנו כחברה וקהילה על מגבלות התקופה. השנה ירוצו כל משתתפי המרתון לבדם, אבל הכי ביחד שאפשר, תוך שימוש באפליקציה חדשנית שתאפשר לכל רץ ורצה להביא את עצמו לקצה גבול היכולת שלו ולנצח".

מנהל בית החולים איכילוב ופרוייקטור הקורונה הממשלתי לשעבר, פרופסור רוני גמזו, שגם הוא משתתף השנה במרתון, אמר: "אני מחכה בכיליון עיניים ל-19 בפברואר. אני מחכה לרגע בו אוכל לחזור לרוץ באירוע מרתון. אמנם זה לא מרתון תל אביב כמו שאנו מכירים אותו, אבל זה מרתון לכל דבר ועניין. הריצה היא הכיף של כולנו. אני קורא לכל מי שאוהב ריצה וכל מי שיכול לרוץ במרתון או בחצי מרתון לרוץ בטוח, במיוחד בעידן הנוכחי".