כפר סלים

טורניר הכדורסל הראשון של הכפרים הדרוזיים
טורניר הכדורסל הראשון של הכפרים הדרוזיים בחסות מרכז הפועל הוא סנונית ראשונה בפיתוח תשתית הענף בקרב יישובי הדרוזים בגליל. צפו

בסוף השבוע האחרון התקיים טורניר חג הנביא שועיב הראשון לכדורסל ותיקים בכפר מגאר שבגליל בהשתתפות הכפרים הדרוזיים מהאזור, מגאר, כסרא סמיע, עוספיה, דליית אל כרמל, סאג'ור, ראמה, חורפיש וינוח.

הטורניר התקיים ביוזמה של חברים מכל הכפרים שהתגבשו לצוות מארגן, ואילו מרכז הפועל ואיגוד הכדורסל בישראל לקחו חסות על הטורניר ועזרו לקבוצות בכל מה שנדרש לטורניר: תלבושות, כדורים, שופטים, גביעים.

הטורניר התנהל בצורה מאוד ספורטיבית והוגנת ונראה שיש אחווה גדולה בין הקבוצות. זכתה בטורניר המארחת מגאר אחרי ניצחון בגמר על כסרא סמיע.

סמיח כיוף, מנהל הפועל עוספיה/דליית אל כרמל: "מגיע מילת תודה לסמנכל הפועל עודד נחמן וזאהי בראנסי חבר דירקטוריון הפועל שסיפקו לנו כל דבר שביקשנו על מנת להתחיל מסורת יפה אשר גם תקדם את צמיחת הכדורסל בכפרים הדרוזיים. תודה גם למועצה המקומית במגאר על ההשקעה בטורניר והעזרה בכל מה שנדרש באולם. המארגנים סיכמו שהטורניר הזה יתקיים באופן מסורתי בכל שנה בכפר אחר והמטרה שיהיו קבוצות מכל הכפרים שישתתפו בעתיד".

בנוסף ובהמשך לטורניר מתחילים לגבש רעיון לפתיחת בתי ספר לכדורסל בכל הכפרים כדי לעודד צעירים וצעירות לעסוק בספורט בכלל וכדורסל בפרט.

כיום רק הקבוצה המשותפת של עוספיה ודליה משחקת בליגה של האיגוד (ליגה ב'). כיוף בן ה-45, לשעבר שחקן הקבוצה ומכבי חיפה, ואשר בתו משחקת בנבחרת הנערות, מסכם: "זו רק הסנונית הראשונה. הייתה אווירה נהדרת בטורניר ואנחנו נמנף באמצעותו ובסיוע הפועל את הכדורסל הדרוזי בכלל".