כנס מיוחד של הפועל לרגל יום האישה

"בספורט לא מרימים ידיים", זה הסלוגן תחתיו ערך אתמול מרכז הפועל כנס זום מיוחד לרגל יום האישה הבינלאומי בסימן המאבק באלימות נגד נשים. בהפועל הספורט מגויס למאבק החשוב ומיושם בשטח תמיד על מנת לתת לנשים ביטחון וכח. בין המשתתפות בכנס, הספורטאיות המעוטרות יעל ארד ומורן סמואל

10.3.2021

במרכז הפועל ספורט נשים הוא עניין שבשיגרה, על סדר היום 365 ימים בשנה, והפעם הוחלט לציין באופן מיוחד את יום האישה, שנת 2021. מרכז הפועל קיים אתמול (שלישי), ביום האישה הבינלאומי, כנס זום בסימן המאבק באלימות כלפי נשים תחת הסיסמא: "בספורט לא מרימים ידיים".

השנה האחרונה היתה מאוד קשה. רצח נשים הפך לאייטם נפוץ מדי בחדשות, ומרכז הפועל התגייס לקמפיין שנועד לשים קץ לתופעה המזעזעת, להעלות את המודעות ואת הביטחון של נשים באשר הן. ואין כמו ספורט כדי לחזק, פיזית ונפשית, כדי לתת ביטחון לילדה, לנערה, לאישה. כידוע, מרכז הפועל מקדם את ספורט הנשים, הן ההישגי והן העממי, וגורם לרבבות נשים לעשות ספורט להתעצם, ומושך ילדות לחוות ספורט בכל נקודה על מפת ישראל.

לאחר דברי הפתיחה של מנכל מרכז הפועל, יורם ארנשטיין, ומנהלת אגף הספורט במרכז הפועל, כנרת צדף, האזינו הצופות והצופים להרצאתה של המדליסטית הפאראלימפית בחתירה, מורן סמואל, שהפכה זה מכבר לגיבורת ספורט לא רק בקרב נכות ונכים, ולא רק בקרב נשים אלא בקרב כלל הציבור בישראל.

לאחר הרצאתה של סמואל נערך פאנל בהשתתפות המדליסטית האולימפית הראשונה של ישראל, יעל ארד, המשמשת כיום כיור ועדת הספורט של הוועד האולימפי בישראל, ד"ר מורן ברק, שדרנית בערוץ הספורט ומנהלת רפואית בחברת ממד דיאגנוסטיק, גת מגידו, כדורסלנית עבר ומנהלת השקעות ראשית בחברת פסגות, והילה קניסטר בר דוד, שהיא מנכל העמותה לקידום מקצועי וחברתי "שחר און" ויור מינהלת ליגת הנשים בכדורסל. את הפאנל הנחו עתונאי ערוץ הספורט, רון קופמן ומירי נבו.