כנס ותיקי הפועל

כנס ותיקי הפועל ריגש פעם נוספת. יורם ארנשטיין: ״מרכש לפגוש באולם אגדות מהלכות המשמשות לנו השראה״. פרוספר בן חמו: ״חייבים לכם המון. אתם דור מיוחד״

אין הרבה מפגשי ספורט שיכולים לרגש כמו כנס ותיקי הפועל, וגם מהדורת חורף 2015 היתה מחממת לב באופן מיוחד. מייסדי ספורט וכוכבי ספורט התערבבו זה עם זה, החליפו זכרונות, התעניינו מה נשמע ונתנו השראה לפעילי מרכז הפועל של היום לצאת מאולם הכנסים שבאפקה, תל אביב, עם רצון עז לשמר את המורשת, להפיץ את בשורת הספורט של ארגון הפועל ולעשות למען הספורט בישראל.

פרוספר בן חמו, יו״ר דירקטוריון הפועל, בירך את המשתתפים והצדיע לוותיקים כשאמר מעל הבמה: "אנחנו חייבים לכם המון. אתם דור מיוחד, שהיה עסוק בעשייה מרובה. פעם עשו את הכל מהנשמה והלב, וזה שונה מהיום, כשעושים הכל בשביל הכסף".

הטקס עמד בסימן הצדעה ליצחק אופק ז"ל, שהלך לעולמו בחודש שעבר. אופק, ספורטאי, מאמן, מזכל הפועל ויור הוועד האולימפי, הותיר את חותמו על כל הספורט בישראל בשנים רבות של עשייה בזירה הבינלאומית והמקומית, והיה ממנהיגי הפועל הגדולים ביותר בכל הזמנים.

מנכ״ל הפועל, יורם ארנשטיין, הבטיח המשכיות: "בשנים האחרונות נמצא הפועל בתהליך התעצמות וצמיחה מחודשת. אנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם הרשויות המקומיות, מביאים את הספורט אל ההמונים, מקדמים נשים ומכניסים אותן על מעגל העוסקים בספורט, אבל העבודה עוד רבה. מרגש לפגוש כאן באולם הזה אגדות מהלכות המשמשות לנו השראה בפעילות היומיומית".

ואכן, במהלך הארוע יכולת להיתקל בשמות כמו רחביה רוזנבוים מהכדורגל, דודיק קושניר מהאתלטיקה, אברהם חמו מהכדורסל, ועוד ועוד. דני דבורין, מבכירי שדרי הספורט אי פעם, הנחה את הארוע ותיבל אותו באנקדוטות מהמגרשים. לאחר הדלקת נר שמיני ואחרון של חנוכה ודברי ברכה של סולומון סטולר, יור ארגון ותיקי הפועל, עלו להופיע מתעמלי האקרובטיקה של הפועל חולון, שהיא אגודת ההתעמלות המצליחה בישראל. "שי רוקד עם בובות" גרם גם לקהל לרקוד, וזוג המוזיקאים, רימה וליאוניד רבינוביץ, השלים את הרקע עם נעימות ושירים מכל הזמנים.