כנס הפועל לדו קיום בספורט

ראש עיריית נצרת עלי סאלם, השר לשתפ אזורי עיסאווי פריג', מנכל מרכז הפועל יורם ארנשטיין
ראש עיריית נצרת עלי סאלם, השר לשתפ אזורי עיסאווי פריג', מנכל מרכז הפועל יורם ארנשטיין
אלונה ברקת, המנחה פאדי מוסטפא
אלונה ברקת, המנחה פאדי מוסטפא
ראש מועצת דליית אל כרמל רפיק חלבי, פיני גרשון
ראש מועצת דליית אל כרמל רפיק חלבי, פיני גרשון
המנחה רז זהבי, חלבי וגרשון
המנחה רז זהבי, חלבי וגרשון
ראש עיריית נוף הגליל רונן פלוט
ראש עיריית נוף הגליל רונן פלוט
הפאנלים
הפאנלים
הפאנלים
הפאנלים
מאות ראשי קבוצות כדורגל וכדורסל, יחד עם בכירי הספורט בישראל, השתתפו היום בכנס מיוחד של מרכז הפועל למען קידום דו קיום יהודי ערבי בספורט ומלחמה באלימות ובגזענות, שהתקיים במלון רמאדה נוף הגליל.

15.7.2021

את הכנס פתח השר לשיתוף פעולה אזורי, עיסאווי פריג': "תנועת הנוער הגדולה ביותר בישראל היא הכדורגל, והיא זו שמפגישה הכי הרבה יהודים וערבים. דחפתי תמיד למפגשים בין יהודים לבין ערבים, והכדורגל זה המפגש המוצלח ביותר. זהו לא דו קיום אלא קיום משותף. במשרד שלי אשים משקל רציני לפעילות ספורט בה כל המדינות במרחב יטלו חלק".

עלי סאלם, ראש עיריית נצרת: "צריך כל חודש לקיים מפגש כזה. עברנו תקופה קשה. לא האמנתי שערבים ויהודים יגיעו לעימותים כפי שראינו בעת המבצע הצבאי בדרום. בנצרת ובנוף הגליל עברנו הכל בשלום כי ראש עיריית נוף הגליל ואני טיפלנו ביחד במשבר ונמשיך יחד כי אין דרך אחרת". סאלם, שתמך מאוד בכניסה ההיסטורית של רעמ לקואליציה, ריגש את הקהל כשאמר גם: "טוב לנו כאן. לא חסר לנו כלום חוץ מפה ושם דברים.
הבעיה האמיתית עליה משלמים מחיר כבד מאז 48 זו הבעיה הפלשתינאית ויהיו חיים טובים כשתהיה מדינה לצד מדינה.
אני ואח שלי, רונן פלוט (ראש עיריית נוף הגליל), עובדים יחד. גם נתנו להם את מגרש הכדורגל שלנו בשנת 2000".

רונן פלוט, ראש עיריית נוף הגליל, קרא לאיחוד ספורטיבי בין מיגזרי באזור: "קבוצה שעולה לליגת העל צריכה מינימום 15 מיליון שקל וזה כסף שהמדינה צריכה להביא. מאוד קשה לשרוד בלי זה ולכן אני בעד הקמת קבוצה אזורית חזקה הכוללת את נצרת, נוף הגליל, עפולה וריינה. ארבעה תקציבים בונים קבוצה טובה".

יורם ארנשטיין, מנכל מרכז הפועל ומארגן הכנס: "הבעיות הפוליטיות לא ייפתרו באולם זה אך עלינו מוטל לעשות הכל למען שנחיה יחד. צריך פשוט לדבר זה עם זה".

יוסי שרעבי, מנכל התאחדות הכדורגל, הצהיר: "נחמיר בתקנון ההתאחדות כדי למגר את האלימות וזה כבר בא לביטוי בפסיקה נגד ניר קלינגר. אי אפשר יותר להתפשר ולהשלים עם דברים".

פיני גרשון, יור האגף המקצועי באיגוד הכדורסל: "התחלנו פרויקט בנגב לפני 3 שנים עם 500 ילדים והיום יש 4500. הם באים מרהט, מחורה ועוד. יש בנות. יש כבר שחקני נבחרת מהפרויקט, וספורטאים שיצמחו יחד בנבחרות, ערבים ויהודים, לא תהיה ביניהם בעיה בעתיד".

אלונה ברקת, יור הפועל בש: "כשקורים אירועים במדינה אני מצפה משחקנים שלי להעביר מסרים מאחדים. פוליטיקה שיעשו במקום אחר. ספורט הוא כלי לקירוב לבבות בהפועל בש כבר היה קפטן מוסלמי וזה בכלל לא נושא לדיון במועדון".

רפיק חלבי, יור מועצת דליית אל כרמל, מחה: "למה שואלים כל פעם מדוע שחקן ערבי לא שר נפש יהודי הומיה"?

את הכנס הנחו העתונאים רז זהבי ופאדי מוסטפא.