כהן - ברוקמן יוצאות לאליפות אירופה בשייט לאחר שזכו באליפות ישראל

סתיו ברוקמן וגיל כהן (אפרת סער)
סתיו ברוקמן וגיל כהן (אפרת סער)
עד ריו הן התחרו זו מול זו, וכעת הן מהוות זוג חדש ומבטיח. גיל כהן מהפועל תל אביב, עם ותק של שתי אולימפיאדות, סתיו ברוקמן מהפועל שדות ים, שכבר עם היתה עם הראש בטיול במזרח עד שהגיע הטלפון המפתיע מגיל

מחר ממריאות לצרפת, גיל כהן מהפועל תל אביב וסתיו ברוקמן מהפועל שדות ים, אלופות ישראל הטריות בשייט מפרשיות הדגם האולימפי 470, צוות חדש וטרי. רק לפני ריו 2016 הן התחרו זו מול זו על הכרטיס האולימפי ביחד עם בנות זוג אחרות, וכעת הן מאחדות כוחות במסע הארוך אל טוקיו 2020.

גיל, בת 25, כבר אחרי שתי אולימפיאדות, לונדון וטוקיו, והיא מצהירה: "המטרה הפעם היא לא רק סתם להגיע אלא לזכות במדליה אולימפית. כשחזרתי מריו אמרתי לעצמי שאם אני הולכת לקמפיין נוסף אז אני מתכוננת להגיע אל המשחקים ברמת מוכנות למדליה. לא להתחבר אל בת זוג שנתיים לפני האולימפיאדה אלא לעבור ארבע שנים של הכנות".

סתיו, חיילת משוחררת בת 21, יצאה לנקות את הראש בתאילנד אחרי שהפסידה לגיל בתחרות על ריו, וחזרה רק לעשרה ימים לארץ כדי להצטייד מחדש ולחזור למזרח, הפעם להודו, אבל אז הגיעה הפניה המפתיעה מגיל, היריבה המרה. סתיו: "להתחרות מולה היה מאוד קשה. הופתעתי מאוד מכך שפנתה אלי ואמרתי לעצמי שיכול להיות כאן פספוס גדול מאוד אם לא אקפוץ על זה והחלטתי שהטיול יחכה ושאני עפה על זה".

ממש עם תחילת 2017 הן יצאו לים לראשונה ביחד, והעניינים התחברו. הן ניצחו באליפות ישראל לנשים, כשרק שובר שוויון מנע מהן ניצחון סנסציוני על הגברים. כעת הן ממריאות אל התחרות הראשונה שלהן בחו"ל, אליפות אירופה, שתתקיים במונאקו.

(אפרת סער)
גיל, שהפליגה בלונדון עם ורד בוסקילה ובריו עם נינה אמיר, מספרת על הזוגיות החדשה בים תחת המאמן הוותיק אילן תשתש: "הולך לנו ממש טוב עד עכשו ואני מקווה שכך גם יקרה בתחרויות הבינלאומיות. המטרה באליפות אירופה היא לפחות העפלה אל שיוט המדליות".

ממש במקרה, התברר כי סתיו וגיל שכנות בחיפה, מרחק כמה רחובות. שתיהן צמחו במשפחות של ים ושייט, ובמיוחד מפורסם הדוד של סתיו, שמשון ברוקמן מהפועל חיפה, בעבר אלוף אירופה 470 ושמיני באולימפיאדת לוס אנג'לס 1984 עם איתן פרידלנדר באותו דגם.

סתיו, שגם אביה גיא מצוי בשייט: "בגיל 7 זרקו אותי לקייטנת שייט ומאז אני שם. לא היתה לי ברירה". מאז היא זכתה במדליית כסף באליפות העולם בדגם 420 וסיימה חמישית באליפות העולם לנוער ב-470. "אני מנסה ללמוד מהידע והניסיון של גיל. היא מוכשרת בטירוף, וכמוני, היא נותנת הכל בשייט. מעכשו התוצאות ידברו".