יצאו מהמדבר

(חן עזרן)
(חן עזרן)
מימין: רוביק דנילוביץ ראש עיריית ב"ש, עוגן יוחננוב יו"ר מנהלת הליגה הלאומית, יורם ארנשטיין מנכ"ל מרכז הפועל
מימין: רוביק דנילוביץ ראש עיריית ב"ש, עוגן יוחננוב יו"ר מנהלת הליגה הלאומית, יורם ארנשטיין מנכ"ל מרכז הפועל
(חן עזרן)
(חן עזרן)
(חן עזרן)
(חן עזרן)
גם הכדורסל על המפה בנגב אחרי ההעפלה ההיסטורית של הפועל באר שבע אל הליגה הבכירה. היור והבעלים כפיר ארזי מסכם שש שנים הכוללות שלוש עליות רצופות ושלוש שנים בלאומית. ועכשו: להביא יותר צופים לאולם, יותר ילדים לשחק, לתקוע יתד בליגת העל

לפני שלוש שנים נעצרה קבוצת הכדורסל המאוחדת של הפועל באר שבע והמועצה האזורית בני שמעון בליגה הלאומית. זה היה לאחר שהעפילה שלוש ליגות תוך שלוש עונות. האדומים של הנגב נתקעו בלאומית שלוש שנים, הגיעו כמעט, אבל רק כמעט, לליגת העל, עד אתמול. ב-2018 נגמרו ימי הכמעט.

למרות שהיא התייצבה אל סדרת הגמר ללא יתרון ביתיות, שכן קרית גת סיימה ראשונה בליגה הרגילה, מחצה הפועל את היריבה 0:3 חלק בסדרת הגמר כדי לרשום היסטוריה, באר שבע בליגת הכדורסל הבכירה בישראל, לראשונה. ליגת העל הולכת לבקר הרבה בנגב.

במשך השנים היו הרבה ניסיונות להעמיד קבוצת כדורסל ראויה. אולי זו הצלחת קבוצת הכדורגל של הפועל באר שבע, אלופת שלוש השנים האחרונות, שהעניקה תנופה גם לחברים מהכדורסל, ואולי זהו אולם הקונכיה החדש. מעל אלף צופים הגיעו למשחקי הבית ויצרו אווירת ספורט נהדרת, סוג של איצטדיון טרנר בקטן, והכל הולך להיות גדול יותר ורועש יותר בליגת העל.

המועדון עלה על דרך המלך לפני שש שנים כשאיש העסקים כפיר ארזי לקח את הקבוצה לידיו בליגה ב' ומשם לארצית וללאומית. "אלה היו שש שנים מאתגרות", מסכם ארזי באושר אחרי החגיגות אמש. "הדרך היתה ארוכה וקשה. נתקענו בלאומית אבל הארגון למד ועשה את הדברים קצת יותר טוב העונה. אני לא יכול לשים את האצבע על דבר אחד ספציפי. כל העיר והאזור נמצאים בתנופת ספורט אדירה כשגם קבוצות הכדוריד והכדורעף עלו ליגות".

הפועל באר שבע זה לא רק קבוצה מקצוענית אלא מועדון שבונה עתיד. "התחלנו עם 130 ילדים וכיום יש 650 ואני מאמין שהמספר הזה יגדל מאוד בשנים הקרובות" מבטיח ארזי.

ומה העתיד בליגת העל? ארזי עוד לא ממהר להיות הפועל באר שבע כדורגל: "המטרה היא לתקוע יתד בליגת העל. ננוח טיפה עכשו ונתכנן את העונה הבאה. אנחנו חוגגים ואומרים היום תודה לכל האנשים והגופים שסייעו לנו להגיע אל המטרה, לעשות היסטוריה עבור באר שבע וכל האזור".