יפו היפה

בעוד מנהיגי המזרח התיכון לא מצליחים או לא רוצים למצוא נוסחה של דו-קיום כבר יותר ממאה שנים, הספורט הוא היחיד שיכול, ובייחוד מועדון הכדורגל הפועל אורתודוכסים יפו אותו הקים דוד מנצור בן ה-79 ואשר על כך יזכה לעיטור "איש כפועלו" בכנס ותיקי הפועל בשבוע הבא

הכל התחיל בשבט הצופים אותו הנהיג וממנו גם הצמיח את מיזם הכדורגל בעיר המעורבת בשנת 1972. מוסלמים, יהודים ונוצרים שיחקו ומשחקים בקבוצה במשך שנים ללא שום בעיה, ללא צל של מתיחות ועם המון שיתוף פעולה ודו-קיום יומיומי.

כיום משחקת הקבוצה בליגה ב, מחלקת הנוער כוללת 300 ילדים, ואף קבוצת כדורסל הוקמה. בקרוב יוקמו על ידי עיריית תל אביב-יפו שני מגרשי כדורגל עבור קבוצות הילדים השוקקות פעילות, זאת בנוסף למגרש הבוגרים השוכן ברחוב הבעש"ט. כמו כן נמשכת פעילות תנועת הצופים בקן המונה 150 בני נוער.

מנצור: "כשמשקיעים מכל הלב מצליחים. כיף לעבוד עם הנוער. הכל נעשה כאן בהתנדבות ובאהבה ועל כן העסק הזה פורח. מאוד משמח אותי לקבל את העיטור ממרכז הפועל אחרי 40 שנה, משמח אותי שחושבים על האדם מאחורי המפעל הזה שמספק לילדים אלטרנטיבה לאלימות ברחובות. ויש לנו תוצאות".

הקבוצה התאחדה במהלך השנים עם מספר קבוצות כדורגל קטנות ביפו כמו בני יפו, חצרות יפו ועוד, ובשיאה הגיעה עד ליגה א. כבר ידוע במועדון כי גם בתקופת מלחמות או מתיחויות בין העמים, הפוליטיקה נשארת בחוץ, ובתחום המועדון עוסקים רק בספורט.

מנצור: "אנחנו עושים טוב ליפו. בכדורגל לא מסתכלים על דת ולא על פוליטיקה, ומתרחקים מעולם הפשע".