יניב שרון אלוף ישראל לראשונה אחרי 9 שנים

שרון על הפודיום
שרון על הפודיום
הקאמ-בק של יניב שרון התחיל לפני שנתיים, כשעבר אל הפועל גליל תחתון, והסתיים השנה עם זכייה מפתיעה בתואר הלאומי בגיל 37. "האנרגיות חזרו לשיא"

אחד מסיפורי הספורט המופלאים השנה הוא הקאמ-בק של יניב שרון, שזכה באליפות ישראל לטניס שולחן 9 שנים מאז זכייתו האחרונה. לפני שנתיים הוא הצטרף אל הפועל גליל תחתון, ולאחר כמעט עשור בו התרכז בעיקר באימון ובטיפוח הדור הבא, ולאחר שפרש זה מכבר מנבחרת ישראל, הדהים יניב, נשוי ואב ל-3, עם הזכייה ה-6 בתואר הלאומי.

לאחר שעשה זאת בשנים 2000, 2001, 2003, 2006, 2007, הוא ניצח 0-4 את רון דוידוביץ מהפועל נצרת עלית בגמר 2016 באליפות ה-62 על שם יוסי ריכטמן באולם מטרו ווסט רעננה, ואף הגדיל לעשות כשהשלים דאבל עם זכייתו בטורניר הזוגות ביחד עם איסק אברמוב. אגב, גם אלופת ישראל היא של הפועל, והיא נטלי רובמן מהפועל לוד, שניצחה 2-4 את נלי שוייפר מכרמיאל.

יניב, שהוכתר כסגן אלוף אירופה לגיל 15 בשנת 1993 וזכה במדליית הארד של אליפות אירופה לזוגות נוער כעבור 3 שנים, הופתע בעצמו ממה שהתרחש השנה: "ההרגשה נפלאה. לא ציפיתי לזה בכלל וגם אותי זה הפתיע. ב-2011 הייתי רחוק 2 נקודות מהתואר, ובגלל הפספוס הזה חשבתי שזה כבר לא יקרה לעולם, אבל המשכתי לנסות שוב ושוב, ולא ויתרתי. השנה שיחקתי טוב גם בתחרויות הדרוג, בהן ניצחתי פעם אחת וסיימתי שני פעמיים, כך שהייתי בעניינים כל השנה וזה עושה טעם של עוד".

על החיבור המוצלח עם מועדון הפועל גליל תחתון: "זהו אלמנט חשוב מאוד בהישג שלי. לאחר 3 שנים לא טובות מבחינה מקצועית, החיבור עם הפועל היה טוב, והאנרגיות חזרו לשיא, גם בליגה וגם בכל התחרויות האחרות, ובעיקר באליפות ישראל".