ימים של זהב

הפועל שדות ים כובש שוב פודיומים בעולם השייט. אליפות אירופה עד גיל 23 לדגם ה-470 הסתיימה עם מדליית זהב למאור עבו ויואב רוז ועם מדליית ארד לניתאי חסון וטל הררי, שני צוותים של המועדון. המאמן יוגב יוסף: "המדליות מעידות על דרך, על עבודה נכונה ועל שיטה שפועלת היטב בנבחרת ובמועדון"

מדליית ארד בשנה שעברה, מדליית זהב השנה, זוהי ההתקדמות החשובה והמעודדת של צוות שייטי מפרשית ה-470 האולימפית, מאור עבו - יואב רוז מהפועל שדות ים באליפות אירופה עד גיל 23. וגם השנה מדלייית הארד הולכת לקיבוץ כשניתאי חסון - טל הררי, צוות נוסף מהמועדון, מתייצב על הפודיום באותו מקום בו ניצבו מאור ויואב אשתקד.

המאמן הלאומי יוגב יוסף, מסמן ווי על עוד הצלחה ועוד התקדמות אל היעד, אולימפיאדת פריז 2024, ואולי אפילו טוקיו 2020 אם אפשר על הדרך. יוגב: "אני שמח להחזיר במדליות על האמון שנתנו בי יור איגוד השייט גילי אמיר והמנהל המקצועי אלי צוקרמן, כשבחרו בי להוביל את פרויקט ה-470".

אגב, חסון והררי הצליחו יותר באליפות אירופה לבוגרים כשסיימו במקום ה-8 בתחרות בה דורגו עבו ורוז 20. בחודש הבא ייצאו כולם לאליפות העולם בוגרים בדנמרק, תחרות השיא של השנה, ושווה לעקוב אחריהם.

יוגב, על כיבוש הפודיום השבוע בפורטוגל: "המדליות האלה בעלות משמעות אדירה. הן מעידות על דרך, על עבודה נכונה ועל שיטה שפועלת היטב בנבחרת ובמועדון. הן גם מעידות על עומק. זו השנה בה מתחילים הצוותים הללו לעבור מנוער לבוגרים בתקוה שיובילו בעתיד גם בבוגרים. לאורך השנים ראינו כי מי שהביא הישגים בגילאים הצעירים עשה זאת גם בבוגרים. זה עניין של זמן ואני מקווה שזה יקרה כמה שיותר מהר. מאור ויואב בני 19 וזכו בזהב עד 23 אז אין סיבה שלא. גם ניתאי וטל צעירים עדיין".

על המטרות באליפות העולם ובכלל על העתיד: "המטרה באליפות העולם באוגוסט היא טופ 10. זה יהיה כבר סיפור קשה אבל אנחנו לא חוששים להציב רף גבוה, ואם לא השנה אז שנה הבאה. הכוונה היא שאחד הצוותים יגיע לטוקיו 2020 אם כי כולם צעירים והיעד הוא פריז 2024".