ילדי השכונה וקבוצת הכדורסל מהקיבוץ השכן

מיליק ומתן פפקין
מיליק ומתן פפקין
מרכז הפועל מאמץ את פרויקט ילדי שכונת הרצל מבאר יעקב המתאמנים ומשחקים בהפועל אריק נצר סירני

מרכז הפועל מתגייס לסייע לפרויקט חברתי מבורך של הפועל אריק נצר סירני בכדורסל. מיליק פפקין ובנו מתן, המנהלים את הקבוצה, פרשו חסותם על ילדי שכונת הרצל מבאר יעקב השכנה, בני העדה האתיופית, ומשכו אותם לשחק כדורסל בקבוצה.

הפרויקט החל לפני חמש שנים בשיתוף מחלקת הרווחה בעיריית באר יעקב, ומאז החלו הילדים להגיע ארבע פעמים בשבוע אל אולם הכדורסל שבקיבוץ. כיום, מאותם ילדים, יש שמונה שחקנים בקבוצות התחרותיות של המועדון.

הילדים מגיעים לאימונים ולמשחקים במהלך כל השנים בעזרת הסעות אותם המועדון מבצע בעצמו, וליתר דיוק על ידי מיליק עצמו, והמועדון דואג בנוסף לכריכים ולמוצרים נלווים לרווחת הילדים ולבני משפחותיהם. סך ההשקעה השנתית של המועדון בפעילות זו נעמדת על סך של 38,400 שקלים.

ההשקעה בכל ילד עומדת על סכום שהינו 4800 שקלים, בהם נכללים עלות הפעילות החודשית, ביטוח, בדיקה רפואית, הלבשה וציוד נלווה. סכום זה אינו נגבה מהילדים והוא מתקבל על-ידי תרומות מנותני חסות ועל ידי סבסוד הקיבוץ.

מתן פפקין: "בעונה הנוכחית גדל המועדון והרחיב פעילותו ואנו מוצאים עצמנו בבעיה שכן אין ביכולתנו להסיע את הילדים לאימונים ובחזרה לביתם עקב ריבוי קבוצות ושעות פעילות שונות, דבר המקשה על פעילות חשובה זו. אי הגעה באופן סדיר ורציף לאימונים פוגעת בילדים מקצועית וחברתית שכן הם מוצאים עצמם בנחיתות מול חבריהם לקבוצות".

מנכ"ל הפועל, יורם ארנשטיין, ורכזת הכדורסל כנרת גנצרסקי, החליטו לאמץ את הפעילות החשובה הזו, ויבחנו את כל הדרכים לסיוע על מנת שילדי שכונת הרצל ימשיכו להיות כדורסלנים פעילים.

יורם ארנשטיין: "כידוע, הספורט הוא כלי חברתי נפלא, ואנשי הפועל נצר סירני מדגימים זאת ביומיום. אנו, במרכז הפועל, קשובים לצרכיהם ואנו ננסה בכל דרך להמשיך את הפרויקט, ואף להעצימו".