יהלומים אדומים

בחודש הבא יארח מועדון הפועל נתניה, לראשונה, טורניר ילדים, לאחר שנרשם לראשונה לליגת הילדים הארצית של האיגוד. מרכז הפועל סייע בהחדרת המשחק אל בתי הספר, והיור-שחקן קבוצת הליגה השלישית, אורי רפאל, מאמין כי בעיר הצומחת תצמח גם סוף סוף מחלקת נוער וילדים

 היה היתה מכבי נתניה גדולה בכדורגל, אחר כך הבליחה אליצור נתניה בכדורסל, והיתה גם מכבי נתניה כדוריד, שהתפרקה ונעלמה לחלוטין. עכשיו, כשהעיר מתפתחת בצעדי ענק, צומח מועדון כדוריד חדש, יחסית, הפועל נתניה, שרשם העונה תקדים נוסף על ידי כניסה לליגת הילדים הרשמית של איגוד הכדוריד.

המועדון הוקם ב-2005 אבל ניסיונות לייסד מחלקת נוער וילדים מסודרת לא צלחו, והפעילות היחידה היתה של קבוצת בוגרים חובבנית, רוב הזמן בליגה השלישית והאחרונה, לעתים בליגה השניה. עו"ד אורי רפאל, שחקן ויור המועדון, בן 40, נעזר במרכז הפועל ובעיריית נתניה על מנת לבנות עתיד טוב יותר בצבע אדום, ויחד עם שני בתי ספר יסודיים נוצרה תשתית חדשה ומבטיחה לענף בעיר היהלומים.

רפאל: "זה נראה טוב הפעם. סוף סוף העירייה פתחה לנו את הדלת, מרכז הפועל סייע לנו עם ציוד ועזרה בכל דבר מצד רכז הכדוריד איז'ו ויינר, ויש כבר גם בית ספר שלישי בו מלמדים כדוריד, אגמים. הילדים משחקים בליגה של כיתות ה-ו, נהנים מאוד, והם מדברים כבר על מגמת כדוריד בחטיבת הביניים".

רפאל עצמו מאמן את ילדי בית הספר נעמי שמר בצפון העיר, שם היה תמיד אולם הכדוריד היחיד בעיר (בן גוריון) ומשחקים בו כיום 24 ילדים. 15 ילדים נוספים בבית הספר שטקליס במזרח העיר אצל המאמן אלעד שקד. רוח חיה נוספת בפרויקט היא רותי פרוז'ן וייץ, יור ועד ההורים בנעמי שמר, ואכן ניחשתם נכון, רעייתו של מאיר פרוז'ן, מגדולי השחקנים שצמחו אי פעם במכבי נתניה. כמובן שהבן של פרוז'ן, שחקן נבחרת ישראל לשעבר, כבר משחק כיום במדי הפועל. הילדים בבית הספר הנ"ל נשארים פעמיים בשבוע אחרי הלימודים לאימונים.

תקדים נוסף יירשם בחודש הבא כשהמועדון יארח טורניר במסגרת ליגת האיגוד ובו ישחקו קבוצות חדשות נוספות של הפועל, מירושלים ומנצרת. רפאל: "חשוב מאוד שהילדים בגיל הזה כבר ישחקו בליגה, שהיא מסגרת חשובה. הילדים, לאחר שנחשפו לענף, צריכים משחקים ולא יכולים רק להתאמן כל היום. גם מנהלת בית הספר נעמי שמר רוצה לפתח את הפעילות ואני מאמין שבעיר צומחת בה יש 38,000 ילדים עד גיל 18, תהיה בעתיד גם תשתית כדוריד ראויה".