ידו ורגלו בכל

שמואל זילברמן
שמואל זילברמן
"אני מתחיל לחוש צמרמורת לקראת הארוע", אומר שמואל זילברמן בן ה-80 לקראת כנס ותיקי הפועל שיתקיים בחנוכה ובו יקבל את עיטור 'איש כפועלו' של מרכז הפועל. הילד שהתעמל ושיחק כדורגל בהפועל תל אביב היה לקפטן הפועל רמת גן כדוריד ותרם רבות לפיתוח הענף בישראל במקביל לפיתוח הספורט במקומות עבודה במסגרת עבודתו בבנק הפועלים

שמואל חבר בהפועל עוד מהיותו בן 10 בקבוצת הכדורגל "במעלה" במגרש 'באסה' של האדומים תחת שרביטו של המאמן דאז שלמה פוליאקוב, אביו של פולי מהגשש החוור.

בשנות העשרה נמנה על קבוצת המתעמלים הבכירה של הפועל תל אביב והתעמל בהדרכתו של המאמן והמורה להתעמלות חיים תמיר.

"הפועל זה הבית שלי. זכרונות נעימים של עשרות שנות פעילות מגוונת ותחושה שאני חוזר הביתה עכשיו לקראת הטקס. נעים שזוכרים אותך ומוקירים את פעילותך בבית השני שלך".

לאחר שחרורו מהצבא נקרא לדגל לקבוצת הכדוריד של הפועל רמת גן*גבעתיים והיה ממייסדיה הראשונים. שמואל היה דמות בולטת בקבוצה ושימש גם כראש הקבוצה שלה.

בגיל 27, הוצע לו תפקיד מאתגר בהתאחדות לספורט והסכים לכהן בתפקיד מזכיר ענף הכדוריד בהתאחדות, תפקיד אותו מילא במשך שמונה שנים.

שמואל הוא מבוני ענף הכדוריד והיה אחראי על פיתוחו בכל רחבי הארץ.

בזמנו הוקמו קבוצות רבות בנגב המערבי, בשפלה, בשרון ובצפון.

בשנות ה-70 קיבל על עצמו את תפקיד ניהול נבחרת ישראל בכדוריד ושימש כמנהלה של הנבחרת למעלה מ-12 שנים.

בסיום הפעילות במישור הלאומי שב להפועל רמת גן ושימש כנשיא המועדון במשך 10 שנים. בתקופתו, הפועל רמת גן זכתה מספר פעמים בגביע המדינה, והשתתפה וייצגה את המדינה בגביע אירופה.

"הכדוריד סחף אותי לפעילות אינטנסיבית ועשירה שהעשירה גם אותי בסיפוק רב".

בשנות האלפיים יצא לגמלאות מבנק הפועלים כמנהל מחלקת שירותי הרווחה והחל בפעילות התנדבותית אינטנסיבית בעיר גבעתיים. בין השאר, היה פעיל בעמותת "ידי לחינוך" שעסקה בעזרה לתלמידים. באותה שנה נכנס לפעילות במועדון "ליונס גבעתיים" ובשנת 2015 זכה בתואר "יקיר העיר גבעתיים" על התנדבות במועדוני גיל הזהב.

בשנת 2017 נבחר בפעם השנייה לנשיא "ליונס גבעתיים" בו הוא מכהן עד היום.