טקס סיום עונה הפועל כפר סבא סיוף

"אני מתחייב כי באולימפיאדת טוקיו 2020 יהיו שני סייפים של הפועל כפר סבא. אולי אפילו שלושה", כך הכריז ללא חשש יוסי הררי, יור המועדון, בטקס סיום השנה של אלופת ישראל למועדונים בדקר גברים

יובל פרייליך, סגן אלוף אירופה עד גיל 23, היה שם. עידו הרפה, שהתמודד מולו וביחד איתו על מקום בריו 2016, היה שם ואף זכה בפרס על תרומה יוצאת דופן למועדון ההישגי ביותר בישראל בדקר הגברים האולימפי בשנים האחרונות. דני ליס, שכבר יצא לחופשת פגרת קיץ, הוא הסייף השלישי של כפר סבא מתוך חמשת סייפי סגל נבחרת ישראל, ואף מאמני המועדון, אוהד בלוה ודורון לויט, הם מאמני הנבחרת.

עוד שם בולט במועדון הוא תומר אור, שמפתח את תחום דגם הרומח האולימפי בקרב הצעירים ואף נוחל כבר הצלחה עם שלל תארים בגילאים הצעירים. אור ייצג את ישראל בבייג'ין 2008 והגיע לאין ספור מדליות והישגים. לאחרונה הוא התמודד עד הרגע האחרון על כרטיס לריו, פרש, וכעת הוא מטפח את דור העתיד. ניקול טל, סייפת נבחרת הדקר, שהגיע ממעלות, אלופת הנשים בדקר, מחזקת את הצד הנשי. במועדון נפרדו מדורון לויט, שעובר לנהל את מועדון תל אביב.

זו התשתית שעליה בנה הררי את דבריו על טוקיו 2020 ואף גילה כי בקרוב יתקיים מחנה אימונים בבון, גרמניה, וכי הגרמנים יתארחו בכפר סבא לביקור גומלין בהמשך. "הפכנו למודל עבורם", ציין הררי בסיפוק. ועם זאת, יש אתגרים רבים בענף שאינו זוכה לשפע תקציבי. הררי: "המועדון מהווה בית שני ומסגרת סוציאלית לילדים, אבל כדי להגיע אל הרמה ההישגית הגבוהה ביותר, עלינו למצוא את הדרך הכלכלית לתגבר אימונים על מנת לטפס אל הרמה העולמית הגבוהה". אגב, כפר סבא משתתפת באופן קבוע בגביע אירופה לאלופות דקר.


בלוה, המאמן הראשי, העניק את פרס "הסייף המצטיין" לתומר ירינובסקי בן ה-15, וצייר את דר הכט מבין הצעירות. "יש כאן דור מעולה של סיוף, וזה בא לידי ביטוי גם באיכות האנשים. עידו הרפה ויובל פרייליך רצו לאולימפיאדה, כל אחד לחוד, אבל עודדו זה את זה בצורה מופלאה. נבחרת הדקר סיימה רביעית בתחרות גביע העולם בפריז עם ניצחון יוקרתי על איטליה הגדולה, שהיא מעצמת סיוף".

ההורים הביאו כיבוד עשיר, שמעו הרצאה על תזונה לספורטאים צעירים, והפליא לעשות אחד ההורים, ברוך פרידלנד, לשעבר מלהקת הרוק "תופעת דופלר", שחיבר המנון למועדון, אותו שרו שתי סייפות צעירות ביחד עמו, בפתיחת הטקס בכפר הנוער עלומים.