בוריס גלפנד מהפועל ראשל"צ ואלון מינדלין מהפועל כפ"ס הצטיינו בטורניר השחמט ע"ש קרס בטאלין

גלפנד (משמאל) יחד עם קובלנקו
גלפנד (משמאל) יחד עם קובלנקו
שחמטאי הפועל היו הבולטים במשלחת ישראלית גדולה בתחרות ענק שהתקיימה באסטוניה

משלחת ישראל לתחרות השחמט הבינלאומית המסורתית ע"ש פאול קרס באסטוניה חזרה עם הישגים נאים. שחמטאי הפועל היוו כמחצית מהמשלחת, ובוריס גלפנד מהפועל ראשון לציון היה הבולט לאחר שדורג שלישי עם 8.5 נקודות בתחרות הנחשבת לחזקה מאוד ברמתה. הישג נוסף הוא בכך שהמשלחת הישראלית הייתה הרביעית בגודלה בתחרות אחרי המארחת אסטוניה והשכנות רוסיה ולטביה, לפני פינלנד, ליטא ועוד.

כמאתיים מתחרים השתתפו בתחרות לרגל יום הולדתו ה-100 של קרס, מהם כ-40 רבי אמנים בתחום והיא הסתיימה בניצחונו של איגור קובלנקו (לטביה) שצבר 9 נקודות ב-11 קרבות והקדים את דייויד האוול (אנגליה), בוריס גלפנד (הפועל ראשל"צ) וסוריה שקהאר גנגולי (הודו) 8.5. ויקטור מיכלבסקי ואמיל סוטובסקי נמנו על צוברי 7.5 הנקודות ויבגני פוסטני – 7. האמן הבינלאומי טל חיימוביץ (הפועל הרצליה) השיג 6.5 נקודות והאמן הבינלאומי (בדרך) אלון מינדלין (הפועל כפר סבא)– 6. המצטיין בין הישראלים (יחסית למד כושרו – פחות מ-1700) היה הנער תומר פיינמן (13), תלמיד הכפר הירוק, שגם הוא צבר 6 נקודות. תוצאות שאר הישראלים: ירון ליניק (הפועל ראשל"צ) 5.5, יהודה מלינרסקי 5, אלמוג בורשטיין (הפועל כפר סבא) 4.5, יורם גולומב (הפועל פתח תקווה) ואדם אבו-חרירי (הפועל נצרת עילית) 3.5, אבי פיינמן 2.

אלון מינדלין

מספר יו"ר ועדת השחמט של ארגון ספורט הפועלים הבינלאומי CSIT, אלמוג בורשטיין: "בקונגרס CSIT, שנערך בקנקון, מקסיקו, באוקטובר 2015, הזמין אותנו אלכסנדר תמרט, מנכ"ל הארגון האסטוני KALEV, לשלוח נציגות של "הפועל" לתחרות שחמט בינלאומית חזקה הנושאת את שמו של פאול קרס, אחד מגדולי השחמטאים בעולם בכל הזמנים, שהיה חבר KALEV. קרס החמיץ לא פחות מחמש הזדמנויות להתמודד בדו-קרב על אליפות העולם בשחמט ונחשב על-כן כשחמטאי החזק בעולם מבין אלה שלא הגיעו לקרב על הכתר. בתאריך 7 בינואר 2016 מלאו 100 שנה להולדתו של פאול קרס, ועל כן נקבע תאריך זה כמועד לתחילת התחרות השנה".

מקבלי הפרסים