"בהחלט יש מה לדבר על טוקיו 2020"

ענף הקיאקים מתעורר מקיפאון עמוק מאז עידן קולגנוב. מאמן הפועל עמק הירדן ונבחרת ישראל, רועי לב, על מצב הנבחרת לקראת השתתפות ראשונה באליפות העולם לאחר ארבע שנות היעדרות. שימו לב במיוחד לסתיו מזרחי, בנו של אבירם מזרחי מלוס אנג'לס 84

לראשונה אחרי ארבע שנים יהיה לישראל ייצוג באליפות העולם לקיאקים וזה יקרה עם נוכחות מסיבית של נציגי הפועל בענף בסוף השבוע הנוכחי בצ'כיה. כזכור, לאחר תום עידן המדליסט האולימפי מיכאל קולגנוב מהפועל עמק הירדן, רועי ילין מהפועל תל אביב, וחותרים נוספים באדום, דעך הענף מבחינת הישגים, אולם התשתית הטובה בצפון הניבה כוחות חדשים ומבטיחים.

סתיו מזרחי מהפועל עמק הירדן, רק בן 19, יחתור באליפות במקצה ל-200 מטר קיאק יחיד ובזוגית לאותו מרחק עם מתי שטרן מזבולון תל אביב בהדרכת המאמנים רועי לב וניקולאי לוקסביץ. המקצה היחיד ל-200 הוא אולימפי, הזוגית לא קיימת במשחקים האולימפיים.

המאמן הלאומי רועי לב מעמק הירדן: "בהחלט יש מה לדבר על טוקיו 2020. להערכתי זה יגיע ממקצה ה-200 מטר. באליפות העולם עד גיל 23 שהתקיימה בחודש שעבר ברומניה הגיע סתיו להישג יפה ומכובד מאוד, מקום 15. פרט לכך הענף חווה התעוררות מחודשת".


סתיו מזרחי, בנו של חותר העבר האולימפי מלוס אנג'לס 84, אבירם מזרחי, גם סיים במקום ה-19 ברביעייה ל-500 מטר. שני חותרים נוספים מהפועל עמק הירדן שהרשימו ברומניה הם נטע מלקינסון, שדורגה 18ב-200 מטר נשים, ואיליה פודפולני, שדורג 14 ב-500 מטר יחיד ובמקום 21 ב-1000 מטר יחיד. רון הלוי, במקצה הפאראלימפי, דורג 13 ואף הוא כעת באליפות העולם בצ'כי


תמונות: רועי לב