חמסה חמסה

כוכבי כל הזמנים התקבצו בבריכת הקיבוץ כדי לחגוג 55 שנה למועדון הכדורמים המעוטר ביותר בישראל, הפועל גבעת חיים. ראובן שפע בן ה-81 שיחק נגד הצעירים, נמרוד דרייפוס שלח ברכה מחו"ל, ומיקי הדר ניצח על כל השיגעון, כהרגלו

זה היה ערב מרגש של אחד ממועדוני הספורט המיתולוגיים וההישגיים ביותר שקמו אי פעם בישראל. הפועל גבעת חיים כדורמים ציין 55 שנים להיווסדו עם כל הוותיקים שקפצו לבריכת הקיבוץ כדי לשחק מול קבוצת הבוגרים הנוכחית, כולל האחים האגדיים שפע, ראובן בן ה-81 וגרשון בן ה-75, שהתפרסם גם כאחד מגדולי השחיינים בתולדות המדינה.

22 צלחות אליפות ו-19 גביעים הוצגו לראווה על דשא הקיבוץ במוצאי שבת, ואותות הוקרה חולקו לאנשים שהיו אחראים במו ידיהם לשושלת המפוארת. ממיקי הדר, שחקן ובהמשך מנהל מיתולוגי, ועד בנו, עוזי הדר. האח הצעיר, גדי הדר, לא הספיק לטעום את שמפניית התארים אבל חגג זכייה טרייה באליפות 2018 עם הפועל גוש זבולון, מועדון הדגל העדכני של הקיבוצים, מעין המשך לגבעת חיים ההיסטורית שמתנהלת כיום בליגה עם קבוצה צנועה למדי.

בטקס השתתפו ספורטאים ששמותיהם הופיעו דרך קבע בעתונים של פעם, כמו טל סנונית, גדול הליגיונרים של הענף, זהר רהב, ארנון פלג, בני לנג, רמי פריזר ועוד רבים וטובים. אגב, קטעי עתונים הוצגו לראווה בארוע כמעין תערוכה. מגני הוקרה הוענקו גם למשפחות השחקנים שהלכו לעולמם, חלקם נפלו על הגנת המולדת במערכות ישראל, עוד מסורת כואבת של הכדורמים הישראלי.

שחקן העבר נמרוד דרייפוס, שמוכר יותר מקריירת הכדורגל בהפועל תל אביב, שוהה בחו"ל, אבל שלח את ברכתו שהוקראה בפני הנוכחים, אם כי אולי הוא היה חסר בסגל קבוצת הוותיקים שנוצחה 10-4 בידי סגל 2018 לעיני 300 איש.

מיקי הדר, שארגן את הערב ועמל רבות על איתור והזמנת השחקנים, יחד עם בתו גילי ומנהלי הקבוצה היום, תום שפע ואילון ארליך, וכן עם שרון בר שלום, נשמע נרגש גם יממה לאחר המפגש, והוא מסכם: "היה ערב ממש משכר. זו היתה אימפריה בין 1963 ל-1992 ולפעמים ממש החזקתי לבד את העסק כמאמן ומנהל עד שלקיבוץ כבר נמאס מאיתנו. את סמל המועדון, שעל החולצה, הקרוקודיל, לקחתי בהשאלה ממשלחת ונצואלה למכביה בשנות ה-60, וכשראיתי מתישהו כי על חולצה קודמת שהדפסנו לא מעודכנים כל התארים החלטתי להרים את הארוע עם חולצות חדשות. תמיד הייתי משוגע על הפעילות הזו. אין מה לעשות, השריטה הזו לא נעלמת".

תמונות: דנה לנדאו