חם ואדום

(דוברות הפועל תל אביב)
(דוברות הפועל תל אביב)
(דוברות הפועל תל אביב)
(דוברות הפועל תל אביב)
"אני בטוח שנגיע מוכנים ובכושר משחק אל פתיחת המשחקים". הצמאון לכדורגל מתחרה רק בצמאון לשתייה קרה בימי שרב אלה, וכנראה שהאיש הצמא ביותר לכדורגל בישראל כיום הוא עומרי אלטמן, הכוכב הכי לוהט העונה בהפועל תל אביב ואולי בליגת העל כולה. דווקא בשיא הלהט הזה שלו על הדשא פרצה מגיפת הקורונה שאיפסנה את עונת השיא שלו בצד, ועכשיו, השד האדום יוצא מהקפסא הכוללת אופני כושר שהקבוצה סיפקה לכל שחקניה בעת הסגר, בביתם, ומאימוני הפילאטיס בזום. ראיון מיוחד לאתר מרכז הפועל

אם הכל יתנהל כשורה והקורונה תמשיך להיעלם, חוזרים האדומים אל אתגרי העונה הכוללים חצי גמר גביע המדינה מול מכבי פתח תקוה ב-9 ביוני, ועוד לפני כן, משחקי הפלייאוף העליון החל מה-30 במאי. ההתרגשות בקרב האוהדים הולכת וגדלה, וכך גם אצל אלטמן בן ה-26, שאת צעדיו הראשונים בכדורגל החל במועדון בגיל 6, בספורטק צפון, ואמנם מתישהו לאחר מכן חצה את הכביש, אבל הוא אדום אורגינלי אחרי הכל והוא הדמות המובילה בתקופה הפנטסטית של תל אביב האדומה העונה.

"אני בטוח שנגיע מוכנים ובכושר משחק אל פתיחת המשחקים בליגה ובגביע. לקח לנו באמת שבועיים-שלושה להסיר חלודה, ובאמת החום כבד עכשיו אבל האימונים מתקיימים בערב וזה יעבור, לא נורא. המועדון דאג לשלוח אופני כושר לביתם של כל השחקנים בפגרה, דאג לאימוני פילאטיס, וכיום אנחנו כבר אחרי משחק אימון מול בני יהודה. אנחנו במצב מצוין ונגיע מוכנים".

מה היה הכי חסר לך בפגרה?

"המשחקים. הריגוש וההכנה לקראתם. הדשא. הכל. היינו בתקופה מעולה, העפלנו לפלייאוף העליון ולחצי גמר הגביע ואנחנו מקווים להמשך טוב מהיכן שהפסקנו. אם נעבוד קשה ונתאמן כפי שעשינו לפני הסגר, נהיה באותו מקום".

חששת שהעונה הזו כבר לא תחודש?

"היו לי באמת חששות, כמו כולם, שהעונה לא תתחדש, ואני שמח מאוד על כך שחוזרים. זהו צעד חשוב מאוד לאוהדים, לנו ולכולם. זה גם עניין כלכלי עבור ראשי המועדונים ואני מקווה שנשמח רבבות אנשים בבתים, שיצפו בנו בטלוויזיה. זו היתה החלטה נכונה לחזור ולשחק, אפילו שהמשחקים יתקיימו ללא קהל. עבורנו, הכדורגל הוא שיגרת חיים מה גם שאנחנו מקיימים את הוראות הבידוד ונוסעים הביתה מייד לאחר האימונים".

עד כמה קשה חובת הבידוד?

"לא קשה בכלל לדעתי. אני יודע שיש כאלה שהתלוננו אבל, בוא, גם בימים רגילים נדרשת מנוחה של שיגרה לאחר אימון, וזה טוב להיות עם המשפחה או עם בת הזוג בבית בין המשחקים והאימונים. זו מקצוענות וכך מקובל בכל העולם. אני מעדיף לראות את חצי הכוס המלאה ולא להתלונן. ממילא גם זה יעבור ואני מאמין שנצחק על הכל בעונה הבאה".

הרגשת חוסר מזל ותסכול על כך שכל זה קרה לך דווקא בעונת השיא שלך בקריירה?

"לא הייתי מתוסכל. אני לא מאלה שבוכים לעצמם 'למה זה קרה לי' וכו. אני לא מאמין במזל ולא עוסק בשאלות כמו 'למה דווקא עכשיו'. יש לכולנו מטרה ואנחנו עובדים קשה כדי להשיג אותה ולהגיע הכי גבוה שאפשר. נכון, זו עונת שיא עבורי וזה מאוד כיף ומרגש לקבל את אהבת האוהדים ולהוביל את הקבוצה, אבל ההצלחה היא של כולנו, שחקנים, אוהדים והנהלה. זו הצלחה גדולה של המאמן, ניר קלינגר, ששינה את כל מצב הקבוצה מאז הגיע. אני שמח על כך שהחזרנו כבוד וגאווה לאוהדים".

מה בדיוק המטרות שלכם כעת? האם אפשר לטפס עוד יותר למעלה בטבלה?

"קודם כל המטרה העיקרית היא מפעל גביע המדינה ואנחנו לא מסתירים את זה. מה שחשוב כרגע זה חצי הגמר והמשימה היא להעפיל אל הגמר. בליגה ננסה להגיע כמה שיותר גבוה ולהוכיח כי אנחנו ראויים למעמד אליו הגענו, ראויים לפלייאוף עליון. ננסה לנצח כמה שיותר משחקים".

ולאחר עונת שיא שלך מה השאיפות? לשוב לאירופה בה כבר שיחקת בעבר?

"בוא נסיים את העונה תחילה. יש לי חוזה לעונה נוספת בהפועל תל אביב ועוד אי אפשר לדעת כלום לגבי הקורונה, מה היא תעשה לשוק הכדורגל הבינלאומי. נהיה חכמים יותר בהמשך. כרגע אני מרוכז רק בהצלחת הפועל תל אביב".

מי המודל שלך כשחקן? איזו קבוצה אהודה עליך?

"זינאדין זידאן, ברצלונה".