חלף עם הרוח

בגיל 31 מודיע נמרוד משיח מהפועל מכמורת על סיום קריירת השייט שלו. הוא פרץ לתודעה כשזכה באליפות העולם לגלשני רוח עד גיל 15 בהיותו רק בן 13 אי שם בתחילת המאה ה-21 והדהים כשבמשך שלוש שנים ברציפות עלה אל פודיום אליפות העולם בוגרים ממנו ירד עם שתי מדליות ארד ואחת מכסף

26.02.19

אמנם אל המשחקים האולימפיים הוא לא העפיל אבל הוועד האולימפי בישראל אירח את טקס הפרישה שלו, והמנכל גילי לוסטיג העניק לו את הכבוד הראוי יחד עם כל עולם השייט והספורט האולימפי בכלל, כולל סמנכלית הוועד האולימפי והשייטת האולימפית לשעבר, ורד בוסקילה, ויור ועד הספורטאים נטע ריבקין.

משיח הוא עוד חוליה מוצלחת בשרשרת של מועדון מוצלח, הפועל מכמורת, ממנו המריאה לי קורזיץ אל ראש פודיום אליפות העולם ועמית ענבר אל אותו מקום באליפות אירופה. כולם בני טיפוחיו של המנהל לשעבר, זאב גלאובר, שנכח אף הוא בארוע בהדר יוסף. מרכז הפועל, מעבר לתמיכה הרגילה, סייע כספית בשיפוץ המעגן של המועדון. המאמן שהוביל אותו אל הישגיו הגדולים בבוגרים הוא לא אחר מאשר האלוף האולימפי היחיד של ישראל, גל פרידמן, במקור מהפועל שדות ים.

מנכ"ל מרכז הפועל, יורם ארנשטיין: "נמרוד היה אחד הגולשים המצטיינים בתולדות השייט הישראלי והביא כבוד רב לספורט בישראל. הוא מהווה השראה לדור הצעיר של הגולשים. מרכז הפועל מאחל לנמרוד בהצלחה בדרכו החדשה ואני בטוח שהספורט העניק לו כלים רבים כדי להתמודד בהמשך עם כל אתגר".

יו"ר איגוד השייט גילי אמיר: "מעבר להישגים התרשמתי תמיד מהאדם, מנמרוד עצמו. עם הידע והניסיון שצבר הוא יוכל לתרום כמאמן לדור הספורטאים הבא".

לי קורזיץ: "התפתחנו להיות צוות מנצח במכמורת. זה מועדון קטן אבל הפכנו להיות 'טים מכמורת'. נמרוד עזר לי לנצח והייתי חלק ממנו. הרגע הזה מרגש אחרי כל מה שעברנו בספורט התחרותי שהוא קשה. כל ספורטאי יכול ללמוד מנמרוד על הצורה בה עבד במיומנות ודקדקנות. בהצלחה נמרוד, הדרך לפניך פתוחה וכוחותיך יבואו לידי ביטוי".

משיח: "המעמד מרגש אותי וחותם פרק גדול בחיי. המשיכה לים התחילה עם אמי ז"ל, עם אהבת הטבע שלה, ועם אבי הרב חובל. אני מודה היום להרבה אנשים. ההישגים התחילו עם יאיר סוארי במכמורת, כשהפכנו להיות מועדון מוביל. עמית ענבר שימש לי כאח גדול ומנטור. המאמן שלי, גל פרידמן, ועומרית ינילוב מהיחידה לספורט הישגי, שלימדו אותי המון. עדי שטראוס שלקח אותי תחת חסותו. תודה על הגב האדיר. ליקה (לי קורזיץ), הצלחת להטריף אותי על הים בדרכך המיוחדת".