חלום ירוק

אחד המועדונים הגדולים בישראל מבחינת מספר ספורטאים, הפועל כפר סבא כדורסל, מתאושש מהירידה אל הליגה השלישית, מבטיח להאבק על חזרה מהירה לליגה הלאומית ואף מצהיר על תכנית להופעה היסטורית בליגת העל בשנת 2023

לאחר עשר שנים רצופות בליגת המשנה בישראל, נפרדה כפר סבא מהלאומית ועל כן אולם היובל יארח העונה משחקים בליגה הארצית. לא נעים אבל לא נורא כי למועדון יש בסיס חזק של אלפי ספורטאים וספורטאיות, כ-3000 בכל הגילים, ונחישות להגיע אל הבמה המרכזית של הענף בישראל.

המנכל בני חזן: "זה עניין של תקציבים. בעונה שעברה לא היה לנו כסף אז ירדנו לארצית. כעת בנינו קבוצה טובה והכיוון הוא לחזור ללאומית".

עם בית ספר לכדורסל ענק לילדים, המתפרש על 15 מוקדי פעילות בעיר וביישובים הסמוכים, צופית ורמת הכובש, אין ספק כי יום אחד יבוא הכח הזה לידי ביטוי גם ברמה ההישגית בבוגרים. בינתיים מונה המאמן שחף תור כדי להוביל את הירוקים, והקבוצה מחזקת את הסגל על מנת לעמוד במטרה.

יור המועדון מייק מקור: "עשינו מאמצים גדולים הקיץ לבנות קבוצה שתעלה ליגה, והפנים שלנו כבר נשואות אל שנת 2023. החזון שלנו הוא כי בשנה הזו כבר נהיה בליגת העל לכדורסל".

להפועל כפר סבא יש מחלקת נוער עם 25 קבוצות בכל המסגרות הבכירות ביותר בליגות הכדורסל. קבוצת נערים לאומית של המועדון זכתה בגביע המדינה ובאליפות המדינה בשנת 2009. בשנת 2011 זכתה קבוצת נערים לאומית בגביע הליגה. המועדון נותן את חסותו גם למגמת הכדורסל בתיכון כצנלסון אשר קבוצתו משחקת בצמרת ליגת העל לתיכונים ובשיאה היתה קבוצת התיכון סגנית האלופה ב-2015 ו-2018.

הקבוצה הבוגרת של הירוקים, בהיותה בליגה הארצית, התאחדה לפני עשר שנים עם אליצור כוכב יאיר מהליגה הלאומית, ומאז ועד העונה החולפת היא דיירת קבועה בליגה השניה בישראל. כעת נותר לצפות בעניין כיצד מממש המועדון את חזון 2023. בהצלחה.