חיסכון ענק לספורט בישראל: השרים אישרו את יוזמת מרכזי הספורט לביטול ביטוח הספורטאים

מנכ"ל מרכז הפועל. ארנשטיין (שלומי גבאי)
מנכ"ל מרכז הפועל. ארנשטיין (שלומי גבאי)
חיסכון של עשרות אלפי שקלים בשנה למועדוני הספורט בכל הענפים. הנטל הביטוחי הכפול יבוטל. יורם ארנשטיין, מנכ"ל מרכז הפועל ומיוזמי החוק אותו קידם ח"כ מיקי זהר: "המועדונים ישקיעו יותר בספורטאים ומאמנים על חשבון נטל כספי בירוקרטי"

חיסכון של עשרות אלפי שקלים בשנה צפוי למועדוני הספורט בישראל בעקבות הצלחת יוזמת מרכזי הספורט לקדם חוק חדש המבטל כפל ביטוחים לספורטאים. ח"כ מיקי זהר, שנענה לפניית מרכזי הספורט, יזם את התיקון, שעבר היום את אישור ועדת השרים לענייני חקיקה לבצע תיקון בחוק הספורט, ובקרוב הוא יועבר לאישור הכנסת.

התיקון אומר כי ספורטאי המבוטח בבית ספר, בצבא, או במקום עבודתו, לא יצטרך להיות מבוטח גם על ידי מועדון הספורט אליו הוא משתייך, ובכך יפחת הנטל הכלכלי על מועדוני הספורט בכל הענפים, בכל הארץ.

ח"כ זהר, לשעבר יו"ר מכבי קרית גת כדורסל וחבר הנהלת איגוד הכדורסל לשעבר: "זוהי בשורה משמחת לספורט בישראל. אני מכיר מקרוב את הנטל הביטוחי עבור מועדוני הספורט, ובעזרת השם החוק יעבור בכנסת והמועדונים יחסכו עשרות אלפי שקלים בשנה. נעניתי בכך ליוזמת מרכזי הספורט כי ידעתי שמדובר בשינוי חשוב וכי הנטל הביטוחי הכפול הוא מיותר".

יורם ארנשטיין, מנכ"ל מרכז הפועל ומיוזמי שינוי החוק: "אנחנו מברכים על קידום החוק שיסייע למועדונים להשקיע יותר בספורטאי ובמאמן על חשבון נטל כספי בירוקרטי מיותר, הפוגע לשווא בתקציב המועדונים בישראל".

תרומה חשובה להצלחת המהלך היתה לעזיז צרפי, מנכל העמותה לספורט במקומות עבודה במרחב ירושלים של ההסתדרות הכללית.