חילופי משמרות: בנק הפועלים אלופת הקט-רגל

אלופי הקט-רגל (אלעד חמני)
אלופי הקט-רגל (אלעד חמני)
אם חיפשתם את ההפתעה המרעישה או הסינדרלה המרגשת, יכולתם למצוא אותה במגרש הקט-רגל ע"ש רבין באילת. נבחרת בנק הפועלים שהשתתפה לראשונה בדרג אלוף האלופים, הצליחה לגבור בגמר על אלופת השנה שעברה' נבחרת משרד הביטחון, בתוצאה הזעירה 0:1 משער נהדר של אודי נעים כבר בדקה השלישית למשחק

המשחק שהתעלה לרמה גבוה התנהל רוב הזמן בחלק מגרשה של נבחרת בנק הפועלים ובשליטה מוחלטת של שחקני נבחרת משרד הביטחון. שחקני שתי הקבוצות הציגו משחק טכני, חכם ומהיר, כאשר מעל כולם בלטו תמיר שקולניק ממשרד הביטחון, ושוער בנק הפועלים ברוך סרוסי, שאטם את שערו ופשוט נתן תצוגת ענק בכדי לצאת עם ידו על העליונה.

ההתמודדות נפתחה בסערה כאשר כבר בדקה השלישית פריצה מסחררת באגף השמאלי של שגיא קינן, קפטן בנק הפועלים הסתיימה בבישול נהדר לאודי נעים שמקרוב דחק את הכדור פנימה וקבע 0:1 מפתיע לבנקאים באדום. מרגע השער השתלטו שחקני משרד הביטחון על מרכז המגרש והניעו כדור בסבלנות עד שטווחו בסיומה של כמעט כל התקפה את שערו של ברוך סרוסי, שבתצוגת תכלית מנע פעם אחר פעם מהכדור לנחות בשערו שלו.בחלוף דקה מתחילת המחצית השנייה, שחקנה הנהדר של משרד הביטחון, משה קמחי הדביק כדור שטוח וחד לקורה, מה שסימן גם לדקות הבאות. שחקניו של עזרא מרום, מאמן משרד הביטחון פשוט "ישבו" על שערו של ברוך סרוסי, שפשוט הצליח לתסכל את השחקנים בתלבושת השחורה שלא הצליחו להזיז את רשת שערו של השוער האגדי. אינספור מצבים של יוסי לביא וברוך מקמל לא הושיעו את שחקניהם של האלופה היוצאת.

בחמש הדקות האחרונות ביצע עזרא מרום חילוף התקפי במטרה להשוות את המשחק בכל מחיר, כאשר הוציא את שוער הקבוצה אושרי קסוס, ובמקומו הכניס שחקן שדה בכדי לייצר יתרון מספרי בשטח מגרשה של היריבה. ההזדמנות הגדולה ביותר לשוויון נרשמה כדקה לשריקת הסיום, כאשר שריג כץ שוב סחט עצירה אדירה מברוך סרוסי לאחר מבצע אישי של תמיר שקולניק. שחקני בנק הפועלים הציגו עד השניה האחרונה משחק לחימה חסר פשרות עם הלב והנשמה וכאמור, כל הניסיונות להשוות עלו בתוהו בנק הפועלים רושמת רגע היסטורי וזכייה ראשונה בתואר אלוף האלופים בענף הקט רגל, לאחר 0:1 קטן-גדול.שוער בנק הפועלים, ברוך סרוסי, ששמר על שער נקי מספיגה במהלך כל משחקי הטורניר והציג יכולת פנטסטית, בעיקר בגמר, אמר בהתרגשות לאחר המשחק: "אין לי מילים. שנה שעברה היינו בכלל בדרג הרבה יותר נמוך. עשינו קפיצת מדרגה אדירה וזה משהו שהיה חסר לי. לקחתי כמעט כל אליפות אפשרית ולזכות באלוף האלופים זו חוויה אדירה".

מאמן בנק הפועלים, יוסי צרף: "יש פה חבורה של גברים ולא כוכבים. כל הספורטיאדה הזו השחקנים התעקשו לשחק בדרג הראשון, אלוף האלופים. הלכתי איתם וזרמתי איתם. מההתחלה אמרנו שנשחק פוזיטיבי ולא קיבלנו שער אחד במהלך כל הטורניר, עם הפרש שערים של 7-0. מגיע לחבר'ה את המקום הראשון". כנשאל צרף האם הופתע מהתוצאה נוכח ההתפתחות במגרש אמר: "לא הופעתי. אני יודע שיש לי שחקנים טובים כולל המחליפים וכולם עשו את העבודה בצורה יוצאת מן הכלל. אני גאה בהם".

במהלך הריאיון עם צרף, ביקש יואל כהן מנהל הרווחה בבנק הפועלים להצטרף לברכות: "מעבר לקטע הטקטי שיוסי מקדיש לו זמן רב, הקלף המנצח זה העניין החברתי והשילוב של כולם, כלל השחקנים, בקבוצה לכודה אחת ואתה מרגיש את האנרגיה הטובה. זה כיף גדול". קפטן בנק הפועלים, שגיא קינן: "אי אפשר לתאר את ההרגשה וכמה ייחלנו לרגע הזה. איזה מתוק זה ואין מאושר ממני. אני מכיר את הקבוצה שלי ומההתחלה אמרתי שניקח את הגביע וזו פעם ראשונה שאנחנו משתתפים בדרג אלוף האלופים".

בצד המפסיד נרשמה אכזבה גדולה, שחקן נבחרת ישראל וכוכבה של משרד הביטחון, תמיר שקולניק אמר בסיום: "זו קבוצה שאנו מכירים טוב גם בליגת השכונות וגם בליגה למקומות עבודה. זו קבוצה מצויינת. השוער שלהם שאני מכיר אותו שנים, ברוך סרוסי, נתן הופעה של איש אחד ועצר המון כדורים. כל הכבוד לבנק הפועלים ומגיע להם. זו השנה הראשונה שלהם בדרג הבכיר ועכשיו נראה אותם שומרים על הגביע".

מאמן משרד הביטחון, עזרא מרום: "שיחקנו נגד קבוצה טובה שסגרה טוב והם ניצלו את המצב שלהם. אנחנו קבוצה שפעם חמישית בגמר רצוף וקטפנו שלושה גביעים. אנחנו גאים ומה שהשגנו השגנו בזכות. בשנה הבאה נפגש באותו המעמד. התוצאה לא משקפת את מה שקרה במגרש. יכולנו לפחות להשוות את התוצאה וללכת לבעיטות הכרעה, אבל הכדור לא נכנס. זו התוצאה ואנו מכבדים אותה. אנו גאים להיות שייכים".