חותרים באדום

יומיים של אליפות הפועל לשחייה הסתיימו באולימפית של ווינגייט עם נוכחות מרשימה של הפועל בת ים והפועל דולפין נתניה, עם שיא לאומי עד גיל 11 ושלל כישרונות מבטיחים לצד הוותיקים המתכוננים לאליפות ישראל ואליפות אירופה

800 שחייניות ושחיינים מכל הגילאים חתכו את מי הבריכה האולימפית שבמכון ווינגייט בסוף השבוע האחרון באליפות הפועל לשחייה, החל מעמית עברי הוותיקה מהפועל עמק חפר ועד הנוכחות המרשימה ביותר בקרב הצעירים מצד מועדוני הפועל בת ים והפועל דולפין נתניה, הן במספר הספורטאים והן בכמות הפודיומים.

הפועל בת ים הוכתרה בדרוג הכללי לפני נתניה והפועל ירושלים, שדורגה שלישית גם בדרוג הנפרד לבנות ובנים. בת ים דורגה ראשונה לפני נתניה בבנים, ובדיוק ההיפך בבנות שם ניצחה נתניה לפני בת ים.

23 מועדונים השתתפו בתחרות בימי שישי ושבת, והמנצחים עלו אל הפודיום כדי לקבל מדליות ממנכל מרכז הפועל יורם ארנשטיין, יו"ר איגוד השחייה, סימון דוידסון, ורכזת השחייה בהפועל, ג'וליה קדם שמואלי.

בנוסף למדליות, השחיינים הבוגרים זכו בתלושי קנייה למגה ספורט, מתנת מרכז הפועל, וכל השחיינים מכל הגילאים זכו בפרסים מתנת חברת ארנה, ספונסרית האליפות, על פי הגרלות.

שיא לאומי אחד נשבר בתחרות במקצה ל-200 מטר חופשי עד גיל 11 על ידי נתניאל פושקה מהפועל בת ים, שקבע תוצאה מדהימה, 2.15.50 דקות ובכך שיפר שיא שנקבע על ידי חברו למועדון בשנה שעברה, דניאל רבינוביץ. גם עידן זורצקי מבת ים, שסיים שני, שיפר את שיאו של רבינוביץ.

רכזת השחייה בהפועל, ג'וליה קדם שמואלי: "רוח התחרות באליפות הפועל קצת שונה מאשר בתחרויות אחרות. אנחנו מפרגנים לספורטאים ומעניקים מדליות לכל שנתון בנפרד. חשוב לנו שיותר ספורטאים יוכלו לחוות את חוויית הפודיום. יש לנו מועדונים מדהימים בהפועל, מאמנים אלופים, שחייניות ושחיינים מוכשרים עד מאוד".


מאיר לויה, המאמן הראשי בהפועל בת ים: "אני שמח על כך שגילינו שליטה מוחלטת בקרב הצעירים עם כ-70 מדליות. גם באליפות החורף זכינו כזכור. אנחנו מתקדמים בזכות עבודת צוות של המאמנים והתמיכה של מרכז הפועל, שעוזרת לנו להתגבר על תשתית רעועה של הספורט הישראלי".

ישראל ויינשל, מנהל הפועל דולפין נתניה: "זו היתה חזרה גנרלית מצוינת לקראת אליפות ישראל. הפועל דולפין נתניה מהווה 10% מהשחייה בישראל. בשנים האחרונות עשינו שדרוגים במסלול קידום השחיינים הצעירים, השקענו במאמנים והתפצלנו בפעילות עם העברת חלק מהפעילות לבריכות באזור. לאט לאט רואים את התוצאות וזו רק תחילת הדרך".

תמונות: דרור כהן, ארנה; זאב עצמון.