חולוניה גם בכדורגל

שחקני יניב חולון (אלון יהודיוף)
שחקני יניב חולון (אלון יהודיוף)
הפועל "יניב" חולון, כל הדרך מקבוצת כדורגל חופים ועד לקאמבק מטורף של הפועל חולון ההיסטורית תוך שלוש עונות בלבד. לא רק בארנה יש ספורט בעיר

למי שמתגעגע לראות את שמה של הפועל חולון על מפת הכדורגל עוד מימי מישקה לפרדון, או למי שרוצה את הסגול-צהוב החם של הכדורסל עושה רעש גם על הדשא ולא רק בארנה, קבלו את הפועל יניב חולון, שחגגה בסוף השבוע עלייה לליגה א' ובכך המשיכה תנופת עלייה מדהימה מליגה ג' תוך פחות משנתיים.

הכל התחיל דווקא מקבוצת כדורגל חופים, הפועל יניב חולון, בבעלות איציק ששון ועופר דליאן, שהוקמה ביוזמתו ובעידודו של שחקן הפועל חולון בעבר, קובי זיתוני, ואשר קרויה על שם בנו, יניב. הקבוצה הגיעה עד חצי הגמר על החול והחליטה שאפשר לצאת מהארגז ולעבור אל המגרש הגדול. כבר בעונה הראשונה העפילה הקבוצה לליגה ב והדהימה כשהתברגה בין 32 הגדולות בגביע המדינה לאחר שגם זכתה בגביע המחוזי, כל זאת, בסך הכל אחרי חצי שנה של פעילות. כעבור עונה הפסידה חולון בפלייאוף העלייה לליגה א'.

יו"ר הקבוצה שלומי ארזי: "לאחר ההפסד בנינו קבוצה חזקה בזכות הבעלים וכיוונו כמה שיותר גבוה. עיריית חולון בראשות מוטי ששון החליטה על איחוד קבוצות והגדלת תקציב, וכך איחדנו כוחות ביחד עם צפרירים מליגה ג'".

צפרירים של האחים שטרן וגיגי חלובה, חברו אל ששון ודליאן וכך נולדה הפועל צפרירים יניב חולון, שהבטיחה עלייה ביום שישי עם ארבעה מטחים לרשתה של פרדסיה, 0:4.

ארזי: "אנחנו הפועל חולון ההיסטורית. החזון שלנו הוא להמשיך ולהתקדם. לא עלינו רק כדי לרדת בחזרה - זה בטוח".

מנכ"ל מרכז הפועל, יורם ארנשטיין: "מרכז הפועל תמך בהקמת הקבוצה וימשיך ללוות את צעדיה גם בליגה הגבוהה יותר".

בהדרכת המאמן ושחקן העבר משה (מוסא) בן חיים, ועם שחקנים בעלי רקע בליגות הבכירות כמו תמיר פור, חיים פורטומלי, חן לוי, חן מלכא, אמיר עזרא ועוד, עמדה הקבוצה במשימה, אבל לקראת ההופעה בליגה השלישית, רוצים קברניטי המועדון המחודש לראות גם את תושבי העיר ממלאים את יציעי האיצטדיון העירוני שבדרום העיר.

ארזי: "אנחנו מאוכזבים מכמות הקהל. ציפינו ליותר מכמה מאות, אבל מקווים כי בעונה הבאה בליגה א' כבר יבואו יותר".