חוזרים לחיים

(ים סיטון)
(ים סיטון)
(ליאור תירוש)
(ליאור תירוש)
איך הספורט נלחם במשבר הקורונה ויוצא אל עונה חדשה? סדרת כתבות חדשה של אתר #מרכז_הפועל על הנעשה במועדונים של כל הענפים ברחבי ישראל. הפועל גבעת חיים עמק חפר, מועדון הכדורמים המעוטר ביותר בישראל, המציא עצמו מחדש בשנים האחרונות אחרי שנות קיפאון, אבל עכשיו נדרש ליותר מתמיד ועל כן היור תום שפע הולך על הרחבת בסיס הפירמידה. יותר ילדים, יותר זיקה לקיבוצי הסביבה והרבה כדורמים נשים. וגם על האוהד מספר 1, יור ועדת החינוך והספורט ח"כ רם שפע

 מותג הכדורמים "הפועל גבעת חיים" קיים כבר עשרות שנים אבל בעוד שבעבר מספיק היה כי חבורת הקיבוצניקים השריריים תזנק למים ותקטוף תארים בזכות כישרונם וכוחם, הרי שהיום נדרש הרבה יותר מהמועדון על מנת להחיות את הבריכה בפעילות, וזה עוד לפני שמדברים בכלל על החזרת עטרה ליושנה, קרי, קבוצת צמרת הזוללת צלחות אליפות וגביעים. הבוגרים של המועדון תפסו בשנים האחרונות את משבצת הקבוצה החמישית בטיבה בישראל, פלוס מינוס, כשעל הקווים שוב עומד מאמן הבית בני לנג, ממצטייני תקופת הזוהר כשחקן, וקצת מאחורי הקווים עומד שם שמזוהה אף הוא עם ספורט המים תוצרת גבעת חיים, היור תום שפע, הלא הוא בנו של השחיין האולימפי המיתולוגי גרשון שפע ואחיו של יור ועדת החינוך והספורט של הכנסת (כחול לבן) רם שפע.

שפע: "במוקד פעילותנו, הרחבת בסיס הפירמידה. המציאות כיום מורכבת כשפותחים עונה בזמן משבר הקורונה וגם ככה אנו נאבקים על שעות מים בבריכה. נדרשות לנו יותר שעות מים על מנת לעמוד במטרות. בכל שנה אנחנו מתקדמים קצת יותר. לשם כך עשינו הקיץ המון פעילויות חשיפה לענף, בעיקר בקרב קיבוצי הסביבה, מה שנקרא 'בבית', כי זהו הבסיס, הקשר המקומי שחשוב לנו ובלעדיו קשה. אנחנו מקיימים שיתוף פעולה עם מערכת החינוך באזור ומשקיעים המון מאמצים בפיתוח התשתית. עד לפני השנים האחרונות היתה תקופה בה ילדי הקיבוץ הפסיקו לבוא אל הכדורמים אבל זה השתנה והם חוזרים אלינו".

מה המטרות הספציפיות לעתיד הקרוב בצל המשבר?

"אם היו לנו בעונה שעברה כארבעים ילדים כולל ילדי הקיבוץ, אז השנה אנחנו רוצים להגיע ל-120 כולל בנות בגילאי 12-11. מאז החורף יש לנו קבוצת בנות בגילאים האלה, עד 13, שפשוט באה וביקשה לשחק ורשמנו אותה לליגה. יש לנו ילדים בחוג למיומנויות מים בגילאי 6-5, שנחשפים למשחק, וילדים המשחקים בקבוצות החל מגיל 9, ואני מקווה שנפתח בקרוב קבוצות נוספות. חסר לבוגרים שלנו דחיפה מלמטה. אני שמח שכעת חזרו אל הקבוצה הבוגרת שחקנים שהשתחררו מהצבא, כשבמקביל סוף סוף יש לנו תלמידי כיתות יב בקבוצה, אחרי שנים של חוסר. אני מקווה שהבוגרים ייתנו פייט לכל קבוצות הצמרת ובינתיים נשמח לשמור על המקום החמישי בטבלה".

בנוסף לימי החשיפה עבור כל תושבי עמק חפר, האזור אליו שייך הקיבוץ, יתקיים בסוף החודש יום חשיפה מיוחד לכדורמים נשים עבור ילדות האזור, וזאת בשיתוף אתנה, הגוף הלאומי לקידום ספורט נשים, ואיגוד הכדורמים הלאומי. אל הארוע תגיע נבחרת הנשים האולימפית, המתמודדת על העפלה היסטורית לפריז 2024 ומסמנת בעצם פעילותה אופק עבור הילדות. אחת משחקניות הסגל וחניכת המועדון, מאיה שחורי, מדריכה את קבוצת הילדות, ששמרה על המסגרת והפעילות גם בעת פגרת הקורונה.

שפע: "אנחנו עוד רק בהתחלה של נושא הנשים ורוצים מאוד להרחיב אותו על ידי הבאת הרבה ילדות אל המשחק. כמו כן יש לנו קבוצת בוגרות בסגנון מאמא-מים".

ומה עם ח"כ רם שפע? יש סיכוי שיחזור לשחק? הוא בסך הכל בן 35

"הוא יותר על תקן אוהד מסור שמעודד ופחות בעניין של לשחק. הוא מעדיף להסתפק בלהזכיר לנו שהוא תרם את שלו פעם עם שלושער במשחק שהביא תואר לנוער בזמנו, ובכך סיים את חלקו, כדבריו".