חבל הכדורסל של ישראל

הפועל חבל מודיעין הוא אולי השם המפתיע ביותר בכדורסל הישראלי בעונה החולפת אם לא בכל השנים האחרונות. אזור כפרי הכולל 23 יישובים קטנים וקיבוץ אחד, בסך הכל 24,000 תושבים, העמיד קבוצת כדורסל שהעפילה תוך חמש שנים מהליגה האחרונה בישראל, ליגה ב, אל הליגה הלאומית, ליגת המשנה. והעיקר, הדרבי הוא אדום

זה התחיל כשבמועדון ביקשו בסך הכל להקים קבוצת בוגרים כדי שלצעירים בקבוצות הגילאים השונים יהיה לאן לשאוף. הקבוצה נרשמה לליגה ב והדהימה כשסיימה את העונה הראשונה עם מאזן מושלם של 0-22 ניצחונות והעפילה לליגה א. והנה שוב, 0-22 גם בליגה א והקבוצה מעפילה לארצית. כאן כבר נדרש תקציב על מנת להיות תחרותיים, וראש המועצה שמעון סוסן נרתם למשימה וסייע. הקבוצה היתה כפסע מהעפלה ללאומית כשהגיעה עד סדרת חצי הגמר בעונה שעברה.

יוסי מזרחי, המנהל המקצועי של המועדון ומי ששימש כמנהל מחלקת הספורט של המועצה עד לפני שלושה חודשים, גאה בתהליך: "הצלחנו לעשות באז של כדורסל בחבל מודיעין ולחבר את התושבים אל המועדון. לפני שלוש שנים הבאנו את פיני גרשון כמנהל מקצועי למשך שנתיים במקביל לעבודתו באיגוד הכדורסל, וגם המחלקה הצעירה צמחה. כיום יש 220 ילדים בבית הספר לכדורסל ועוד 120 שחקנים בקבוצות הצעירות. יש לנו תשע קבוצות, ובעונה הבאה כבר יהיו 12 קבוצות".

לאחר ההופעה בחצי גמר הפלייאוף אשתקד, כשראשי המועצה והספונסרים ראו אולם מלא, חיבור לנוער והתלהבות גדולה סביב הקבוצה, גדלה התמיכה הכספית. הספונסר הראשי צחי נחמיאס, תושב החבל אשר ילדיו משחקים במועדון, גייס ספונסרים נוספים ושחקני חיזוק כמתן נאור למשל, והתוצאות לא איחרו לבוא. העונה האחרונה בליגה הארצית הסתיימה במאזן 1-21, הופעה חלקה בפלייאף מבחינת ניצחונות וכרטיס ללאומית.

מזרחי: "הלאומית זו אופרה אחרת. אנחנו בונים קבוצה, מרחיבים את האולם כדי שיתאים לצרכי הלאומית, שיפצנו מלתחות, פרקט וסלים, ונחתים שני זרים כפי שמותר בליגה זו. המטרה שלנו כיום היא לתקוע יתד בלאומית ושהאולם יהיה מפוצץ אוהדים במשחקי הבית. אנחנו שומרים על צניעות. אולי בעוד שנתיים נסתכל מעלה בכוון הפלייאוף".

אגב האולם נמצא בשוהם השכנה, שבעבר הסתכלה מלמעלה על קבוצת החבל הכפרי, אולם במשחקי הדרבי העונה כבר התחולל מהפך כשמכבי שוהם הפסידה לאדומים של הפועל חבל מודיעין. בתכנון, אולם חדש שיכיל 800 צופים, עתיד להיבנות באזור הצפוני של החבל, שגדול בערך פי שלוש מתל אביב.

ואם כבר אדומים, במועדון לא שוכחים להודות למרכז הפועל, שסייע לסינדרלה בסיפור ההצלחה. מזרחי: "מרכז הפועל הוא ללא ספק שותף בהצלחה של הקבוצה הבוגרת ובכלל בכך שהכדורסל תפס באזור. יש לנו תמיד אוזן קשבת במשרדי מרכז הפועל".