התרופה היא החתירה

מרכז הפועל התגייס לסייע לקבוצת חולי הפרקינסון העוסקת בחתירה בירקון ורכש עבורה אפודי ציפה. החותרים מתמודדים יחד ומתחזקים יחד מדי שבוע באמצעות הפעילות הספורטיבית והחברתית

מרכז הפועל, ששם לנגד עיניו סיוע בפעילות ספורטיבית עבור אוכלוסיה בעלת צרכים מיוחדים, תרם אפודי ציפה לחולי פרקינסון העוסקים בענף החתירה. מנכ"ל הפועל, יורם ארנשטיין, החליט על סיוע זה לאחר שביקר במרכז דניאל שעל נחל הירקון בתל אביב, ולמד על הפעילות המיוחדת של קבוצת "חותרי הפארק".

עופר פז, מדריך חתירה ופיזיותרפיסט, היוזם והמדריך הראשי בחוג "חותרי הפארק"- חוג החתירה לחולי פרקינסון ובני משפחתם המתקיים במרכז דניאל לחתירה: "מחלת הפרקינסון משפיעה על יכולת התנועה. פעילות גופנית יכולה לסייע ולשמור על שרירים חזקים ולשפר את הגמישות והניידות. כמו כן, הוכח כי פעילות גופנית משפרת את בריאות המוח. לדברי החוקרים תרגילי התעמלות עשויים לסייע לחולי הפרקינסון לשמור על ניידות ומאפשרת להם שליטה רבה יותר על בריאותם.

חוקרים מאמינים כי דחיפת חולי פרקינסון לביצוע פעילות גופנית מאומצת, מהווה את המפתח לשיפור מצבם. דרך התמודדות עם מחלת הפרקינסון באמצעות פעילות גופנית מניבה מספר יתרונות, והיא עדיפה בהרבה על הגברת צריכת תרופות".

בשנתיים האחרונות מתקיימת הפעילות מדי יום שישי, כשמאז ההתחלה צמחה הקבוצה עד למספר של 42 חברים כיום והיא כוללת 30 חולי פרקינסון מגיל 49 עד 83, ומשפחותיהם. החתירה מתבצעת על סירה מדגם דרקון וזאת לצד מתיחות, תרגילי קצב, קואורדינציה ושלל אתגרים. בסיום כל פעילות נשארים החברים למפגש חברתי אליו הם מביאים כיבוד.

לחברי הקבוצה "חותרי הפארק" כבר יש ביגוד אחיד בו הם חתרו בתחרות "דרקון בירקון", וכעת יש להם גם אפודי ציפה חדשים מתנת מרכז הפועל. בכוונת פז לפתוח קבוצות נוספות על מנת להרחיב את הפעילות.