השרון פורח

גרמה ארמה (יח"צ עיריית טבריה)
גרמה ארמה (יח"צ עיריית טבריה)
הפועל אורן השרון מתעצמת עם מחלקת נוער ומגרש מקומי המארח תחרויות, עם שיאן הקפיצה במוט לשעבר, סמיונוב, אבל יותר מכל היא מאותת על עונה מרתקת באמצעות הרצים למרחקים ארוכים שטרפו את כל הזהב בטבריה ורואים את ברלין באופק

פתיחת עונה מצוינת של הפועל אורן השרון מבטיחה, אולי, עונת אתלטיקה מעניינת עבור המועדון האיכותי שגם הולך וצומח ביחד עם מרכז הפועל. 180 צעירות וצעירים מתאמנים תחת ארבעה מאמנים והרכז האחראי, שיאן ישראל לשעבר בקפיצה במוט, קונסטנטין סמיונוב. בסיס המועדון נמצא בכפר סבא שם יש לרשותו מגרש קטן עם מסלול ריצה ל-300 מטר, תאורה ומתקן קפיצה במוט שיארח החודש (21.2) תחרות מסבב ליגת הצעירים לקפיצה במוט.

הפתיחה המצוינת של העונה שייכת לרצים למרחקים ארוכים, הדובדבן שבקצפת ההישגית של הפועל אורן השרון. גירמה אמרה בראשם לאחר שהיה לישראלי הראשון המנצח במרתון טבריה - אליפות ישראל למרתון - אחרי 18 שנים, עם שיא אישי חדש ששווה עבורו קריטריון לאליפות אירופה 2018 ואליפות העולם 2019, 2.15.30 שעות, מקום 6 בכל הזמנים בישראל.

טריומוויראט המנצחים בשלושת המקצים השונים שייך כולו להפועל אורן השרון משום שחוץ מגירמה היו אלה איימרו עלמיה ומוקט פטנה שגרפו זהב. איימרו ניצח בחצי מרתון ועלה למקום 8 בישראל בכל הזמנים אחרי שיא אישי של 1.04.55 שעה. מוקט ניצח ב-10 ק"מ, מקצוע בו לא התמחה עד היום, אחרי 31.23 דקות.

מסכם יור המועדון הוותיק אמנון גור: "בטבריה הרצים שלנו נתנו את ההצגה הכי טובה בעיר. אם נמשיך כך העונה ולא יהיו משברים ולא נעשה שטויות, נגיע רחוק. צריך לזכור שכל מה שנעשה עד עכשו הוא לא יעד מרכזי ולא מטרת על. המטרה של איימרו היא להצטרף אל גירמה באליפות אירופה בברלין הקיץ ולרוץ 10,000 מטר. באליפות ישראל באפריל הוא ייאבק על הכרטיס לשם. אולי גם דמקה טשאלה שסבל לאחרונה מפציעה יתאושש עד אז. נראה אותו תחילה באליפות ישראל למרוצי שדה ובמרתון תל אביב".

מוקט פטנה אמנם ניצח בטבריה ב-10 ק"מ אבל הוא אמור ללכת השנה על מינימום אירופי בריצת ה-3,000 מטר מכשולים או ב-1,500 מטר.

פרט לרצים, להפועל אורן השרון יש גם את אלוף ישראל בקפיצה לרוחק, גילרון צבקביץ, הלומד ומתחרה במכללות אמריקה. גור: "הוא אמנם עוד רחוק מהמינימום לברלין אבל מסוגל להפתיע".