הקפת התבור - המודל החדש

מרוץ השטח הותיק בישראל לזכר האלוף יצחק שדה מפקד הפלמ"ח משתדרג לחצי מרתון בנוסף למסלול העממי ויוצא לדרך שוב בקונספט חדש ומרגש ביום שישי הקרוב. מסלולים חדשים בשטח המרהיב של אזור התבור בתקופה היפה של השנה וערב מורשת ונוסטלגיה לפני כן מבטיחים ארוע מרגש וייחודי של מרתון ישראל בחסות מרכז הפועל השותף לארוע מראשיתו

 חצי מרתון התבור הוא המרוץ הכי ותיק בישראל אבל בפעם הראשונה הוא משנה את כל המסלולים שלו, הופך להיות חצי מרתון, מה שלא היה עד כה, והמסלולים נכנסים ממש לתוך השטח של התבור עם שיא הפריחה של האביב.

המקצים באירוע הם 21.1 ק"מ/ 10 ק"מ/ 5 ק"מ והאירוע מתקיים בשיתוף מלא עם המועצה האזורית גליל תחתון ובקונספט חדשני של מרתון ישראל. השנה ישתתפו באירוע 1000 איש בנוסף לחיילים שרצים באופן מסורתי בהקפת התבור, שהפך עם השנים להיות ארוע עממי לאומי.

המסלולים הם השבילים בהם רצו אנשי הפלמ"ח לפני קום המדינה והוא לזכר האלוף יצחק שדה מפקד הפלמ”ח הראשון, יוזם ומחנך, ממניחי היסודות לצה”ל ולעצמאות ישראל, ואך טבעי שהארוע יתקיים בשבוע שבין יום הזכרון לשואה והגבורה לבין יום הזכרון לחללי מערכות ישראל ויום העצמאות.

עופר פדן, מנכ"ל מרתון ישראל: "המרוץ הראשון בארץ התקיים בדיוק לפני 70 שנה, בשנת 1952. היום אנו מציינים באזור המקסים הזה של הגליל התחתון חידוש וריענון בקונספט המרוץ המיתולוגי והוא מקצה חצי המרתון. למתיחת הפנים הוספנו עוד ערב מקדים של נוסטלגיה, סיפורים, שירי ארץ ישראל וכל מה שטוב באירוע שכזה".

מרכז הפועל היה שותף ונותן חסות להקפת התבור מראשיתה, וכעת שותף גם בשדרוג הארוע והפיכתו לאטרקטיבי יותר לקהל גדול יותר. פדן: "הפועל מלווה את האירוע מתחילתו ולכן הכבוד והתודות לארגון מרכז הפועל שתומך ומוביל בכל אירועי הספורט בארץ ובמקרה שלנו, בכל אירועי הריצה עם דגש על העממי. מצפים ומחכים ליום שישי, התבור ברקע והיידה הפועל".