הפועל תל אביב מאז ולתמיד

מרכז הפועל פרש חסותו על מפגש מחזורים של מועדון השחייה והכדורמים ההיסטורי, הפועל צהלה תל אביב. היה מרגש ומצחיק

אי שם לפני השתלטות הפועל גבעת חיים על צלחת אליפות המדינה בכדורמים היתה זו הפועל תל אביב שהרבתה להניף אותה. לא פחות מתשע זכיות רשומות לזכות האדומים מהעיר הגדולה בין 1959 ל-1969, אבל קבוצת הכדורמים היתה רק צד אחד של מורשת מפוארת במועדון השחייה של הפועל תל אביב, שהוקם בשנות החמישים והטביע חותמו על כל השחייה בישראל.

אמש התקיים כנס מחזורים מרגש במסעדת סטוקו, תל אביב, בחסות מרכז הפועל. ותיקי השחייה והכדורמים שמחו להיפגש, להתעדכן בנעשה אצל חבריהם, להעלות זכרונות, להביט בהרבה תמונות שחור-לבן, לשיר ולשמוח, והעיקר, להעלות על נס את פועלו של מועדון ספורט חשוב בדברי ימי הספורט הישראלי בכלל ובעיר הגדולה בפרט.

לכבוד מיוחד זכה המאמן המיתולוגי, הן לשחייה והן לכדורמים, נלו בילדרמן בן ה-93, שקיבל אות הוקרה מאת מנכל מרכז הפועל, יורם ארנשטיין. בילדרמן, אשר בין היתר שימש כשופט בינלאומי וכמאמן נבחרת ישראל בכדורמים, סיפק לקהל את האנקדוטה המשעשעת ביותר מבין שפע הזכרונות שהעלו החברים במהלך הארוע, ואשר גרמה לנוכחים להתגלגל מצחוק.

בילדרמן: "בתקופה בה הפועל גוש זבולון שברו שיא אחרי שיא היו שמועות כי הבריכה הביתית שלהם בקיבוץ כפר המכבי קצרה יותר בגלל שיפוע בדפנות. ב-1963 נפגשנו כולם באליפות הפועל בקיבוץ חצור שבדרום מול טריבונות מלאות. גמר 100 מטר חתירה, ורובי לדנר שלנו מנצח את השחיין הכי גדול של הגוש, עמית לובן, בחצי גוף. לדנר התרומם מהמים וצעק בשמחה ברומנית עסיסית "ז...אותו". אלא מה, לא ידענו שבמקרה בחצור יש אולפן ללימוד עברית עבור עולי רומניה, ושכל תלמידי האולפן הגיעו לצפות בתחרות".

היו עוד הרבה סיפורים, ארוחת ערב, שירה בציבור, התרגשות ושמחה גדולה. השחיינים והשחקנים הודו לנציגי הפועל על מתן החסות לארוע, ומנכ"ל הפועל יורם ארנשטיין אמר לחברים: "ערב כזה צריך להתקיים בכל מועדון ספורט. טוב לראות את ותיקי המועדון המפואר והחשוב הזה, ואני חייב לציין כי כולם כאן נראים טוב. בניגוד לאנשים אחרים בגילכם, אתם הספורטאים נראים יציבים, זקופים וחזקים, ולא גריאטריים. מרכז הפועל עבר מהפך בשנים האחרונות והוא תומך רבות בספורט עממי לכל הגילאים, בפריפריה ובכל מקום בו לספורט יש תפקיד סוציו-אקונומי וצריך להנגיש אותו לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים".