הפועל מסלול המראה

נבחרת השליחות (ניר שועלי)
נבחרת השליחות (ניר שועלי)
יהב אדיר (ניר שועלי)
יהב אדיר (ניר שועלי)
בלסינג אפריפה  (ניר שועלי)
בלסינג אפריפה (ניר שועלי)
שני זכאי  (ניר שועלי)
שני זכאי (ניר שועלי)
רחל פרז מרטינז  (ניר שועלי)
רחל פרז מרטינז (ניר שועלי)
נעמה ברנשטיין  (ניר שועלי)
נעמה ברנשטיין (ניר שועלי)
כארוואן חלבי  (ניר שועלי)
כארוואן חלבי (ניר שועלי)
יונתן קפיטולניק  (ניר שועלי)
יונתן קפיטולניק (ניר שועלי)
שיאים וקריטריונים בינלאומיים, אתלטים ברמה בינלאומית, צעירים שהפיחו תקוה לעתיד טוב יותר, כל אלה ועוד היו באליפות הפועל באתלטיקה על שם יריב אורן מהדורת 2022 בתל אביב, ששימשה שוב במה מצוינת, הן לאתלטי העל של ישראל והן לכל המועדונים ותשתית הענף

 אליפות הפועל על שם יריב אורן היוותה גם השנה בימה לא רק לאתלטים המובילים בישראל אלא גם לכשרונות הצעירים, ממועדוני הפועל ובכלל, שהתכנסו ביום שני באיצטדיון הלאומי בהדר יוסף כדי לשפר שיאים, להשיג קריטריונים לתחרויות בינלאומיות ולהשתפשף עוד יותר לקראת תחרויות השיא של הקיץ.

כך למשל שני זכאי מהפועל חולון, שניצחה ורשמה שיא אישי של 64.32 שניות בריצת 400 מטר משוכות, שמשגר אותה אל הפסטיבל האולימפי האירופי לקדטים הקיץ. יחד איתה מצטרפים אל נבחרת ישראל יונתן דרוז'נינוב מהפועל עמק חפר, שקבע שיא אישי בריצת 1500 מטר, 4.02.94 דקות, ואיילה הריס מע.ל.ה. רעננה, שהשיגה את הכרטיס לפסטיבל אחרי 4.41.08 דקות.

שיאנית ישראל לקפיצה במוט, נעמה ברנשטיין מהפועל רצים בעבודה, השוותה את שיאה באיצטדיון, 4.30 מטר, רק 5 סמ פחות משיאה הלאומי שנקבע באולם והוא השיא הישראלי הרשמי, 4.35 מטר. לצידה על הפודיום עמדו הצעירות המבטיחות של הפועל אורן כפר סבא, ירדן מנטל ואלה רובינשטיין, שעוד ידברו חזק בהמשך העונה ובכלל.

קוסטה סמיונוב, המאמן של הפועל אורן כפר סבא: "היתה אליפות יפה, מתוקתקת ומאורגנת מצוין. הרבה תודות לג'וליה ומרכז הפועל שעושים תחרות אתלטיקה עם פרסים כספיים שזה מכובד מאוד".

עם סיום האליפות של 2022 עמד רף הקפיצה לגובה בתל אביב על תוצאת השנה בעולם, 2.33 מטר, שזהו גם המינימום לאליפות העולם הקיץ באורגון. יונתן קפיטולניק ממכבי תל אביב, אלוף העולם ואירופה לנוער (20-) היה קרוב מאוד בניסיון השני לעבור ולשפר את שיאו הטרי ב-3 סמ אולם פסל, הסתפק בניצחון עם 2.20 מטר ויחכה להזדמנות הבאה.

תוצאה מפתיעה, השניה בכל הזמנים בישראל, נרשמה בריצת 3000 מטר מכשולים כשכארוואן חלבי ממכבי חיפה ניצחה אחרי 10.10.45 דקות. זו היתה הפעם הראשונה בה תגלית הריצות הדרוזית מתחרה במרחק הזה בכלל, ולאחר הריצה אמרה חלבי, שיאנית ישראל ב-1000 מטר, כי היא תתמקד מעתה ב-3000 מכשולים.

שיאן ישראל ב-200 מטר, בלסינג אפריפה ממכבי תל אביב, הוכתר כאלוף הפועל ב-100 מטר עם תוצאה השווה לשיאו האישי, 10.47 שניות, רק 2 מאיות לאט יותר מהשיא הלאומי לנוער (20-) ומול רוח פנים חזקה.

הרוח החזיתית הקשתה על הספרינטרים באליפות, ובהתחשב בזאת נרשמה תוצאה מעודדת לנבחרת ישראל בשליחות 4×100 מטר אותה הובילה דיאנה ויסמן לתוצאת פתיחת עונה טובה, 45.22 שניות וללא האצנית השניה המהירה אחרי וייסמן, עדן פינקלשטיין. ניכר כי עם חילופי מקל טובים יותר ועם פינקלשטיין ניתן לאיים בקרוב על השיא הלאומי העומד על 44.79 שניות.

רכזת האתלטיקה במרכז הפועל, ג'וליה קדם שמואלי: "אליפות הפועל המסורתית התקיימה בהשתתפות של למעלה מ‐450 אתלטיות ואתלטים באווירה טובה וספורטיבית. תודות שלוחות למאמנים המופלאים של מועדוני הפועל, שמנהלים את האליפות ביד רמה בכל שנה. רפי, ליאור, קוסטה, מאיר וכל המתנדבים שלהם. אנחנו גאים בהם ובאתלטים".