הפועל מטה אשר עכו הדהימה ברומניה ומחפשת תקדים נוסף לכדורעף בישראל

הפועל מטה אשר עכו (באדיבות הקבוצה)
הפועל מטה אשר עכו (באדיבות הקבוצה)
"הכל תלוי בנו", אומר מאמן הדאבליסטית הישראלית, נועם כץ, לקראת הגומלין מול באיה מארה בשבוע הבא בנהריה. דרוש: היכל מלא ואווירה ביתית


שליטת הכדורעף הישראלי הבלתי מעורערעת, הפועל מטה אשר עכו, רשמה העונה היסטוריה, כשהיתה לקבוצה הישראלית הראשונה במפעל ליגת האלופות, ולאחר שהודחה בידי טירול האוסטרית האימתנית, היא על סף תקדים ישראלי נוסף, העפלה לשמינית גמר גביע ההתאחדות האירופית. חניכיו של נועם כץ הדהימו כשניצחו 2-3 בחוץ את באיה מארה הרומנית בסוף השבוע האחרון, והם בעיצומן של ההכנות לגומלין בנהריה בשבוע הבא, במקביל למשחקי ליגת העל בישראל, שם הם מדורגים כרגע במקום השני.

כץ, שהוביל את האדומים אל ארבעה דאבלים רצופים, מספר על החוויה האירופית: "למרות שהפסדנו מול טירול, למדנו הרבה וזה עזר לנו בהיערכות לקראת הרומנים. חששנו, למען האמת, ממפגש מול קבוצה מקצוענית של מדינה בהתקדמות מבחינת כדורעף, ועם חמישה זרים בסגל שלהם. הפתענו את עצמנו כבר מההתחלה, התעלנו כדי לנצח במערכה הראשונה ובשלישית, ולבסוף גם במערכה החמישית שם ביצענו קאמ-בק לאחר שהרומנים הובילו".

ביום שלישי הבא בנהריה (19:00) יספיק כל ניצחון מקומי להעפלה אל הטופ 16 של המפעל האירופי, ואם הרומנים ינצחו 3-2, תשוחק מערכת זהב מכריעה. האולם הביתי של מטה אשר עכו, בנעמן, לא מאושר לארוח במפעלים האירופיים: "לצערי, בגלל מטר אחד בשוליים לא אושר האולם, ולדעתי ברומניה זה אותו דבר, אבל בנהריה אנחנו נהנים מאולם מדהים. היתה חוויה נהדרת נגד האוסטרים וגם הפועם אנחנו צריכים את הקהל כדי שידחוף את השחקנים וייתן הרגשה ביתית. אם נשחק טוב, אני מאמין שהכל תלוי בנו".