הפועל חדרה 2.0

גם קבוצת הנוער של הפועל חדרה הדהימה והעפילה לליגת העל. המאמן צחי אילוז משחזר עונה מדהימה: "לקחתי את הקבוצה כפרויקט חיים". ומעכשיו מתמקדים בתקיעת יתד ובייצור שחקנים לבוגרים

"עונה חלומית כמותה אף אחד לא ציפה", מסכם צחי אילוז, מאמן קבוצת הנוער של הפועל חדרה. נכון, אתם לא טועים, הוא לא מדבר על קבוצת הבוגרים שהפתיעה את כל עולם הכדורגל הישראלי עם חזרה מהממת לליגה הבכירה אחרי 39 שנים, אלא על הנוער החדרתי שמעפיל אל ליגת העל לנוער.

אי שם במחזור ה-9, במקום ה-9, היו החדרתים חותמים על סיום שקט באמצע הטבלה לאחר הישרדות בליגת המשנה במחזור האחרון בעונה הקודמת. אלא שאז התחיל רצף מדהים של 15 ניצחונות ב-16 משחקים, העפלה אל המקום השני וכרטיס לפלייאוף.

"בזכות הדברים האלה אנשים אוהבים כדורגל", ממשיך אילוז הנרגש לספר את הסיפור הבלתי שגרתי. לא פחות מאשר ניצחון 0:4 בחוץ על קטמון ירושלים וניצחון 0:3 בבית כדי לעלות לגמר מול ראשון לציון, ושוב ניצחון חוץ, הפעם 1:2. בגומלין באור עקיבא, מגרש הבית של נוער חדרה, נותרה המארחת בעשרה שחקנים בגלל כרטיס אדום כבר בתחילת המשחק, אבל ידעה לסיים ב-0:0 שכולו ניצחון. הפועל חדרה בליגת העל גם בנוער.

אילוז בן ה-40: "כשהגעתי לקבוצה לפני העונה ביקשו ממני רק לחזק את היסודות ולבנות בסיס להעפלה עתידית בשנים הבאות, אבל לקחתי את הקבוצה כפרויקט חיים והשקעתי מעל ומעבר לזמן הנורמלי שמאמן משקיע. הכנסתי צפייה בקטעי וידאו אותם ערכתי לפני כן, משהו שלא היה קיים כאן קודם לכן. צילמתי את כל המשחקים. הוספנו יחידות אימון. עבדנו עם השחקנים בקטע המנטלי וצריך להצדיע להם על כך שהפנימו את המסרים והביאו את הכל לדשא. ואז הרכבת התחילה לדהור בקצב מטורף".

אילוז עבד עד כה עם קבוצות בוגרים בליגה א' ועם קבוצות נוער במכבי חיפה וטוברוק נתניה. "היו"ר אורן גולן לחץ עלי להגיע. כבר חשבתי שלא אחזור יותר לעבוד עם נוער אבל עם כל מה שקרה העונה, אז כבר לפני חודשיים סיכמתי לעונה נוספת. בדיעבד, ההחלטה לבוא היתה נבונה ומוצלחת".

ומה הלאה? "אם נתקע יתד בליגת העל זו תהיה סנסציה לא פחותה מאשר ההעפלה. אסור לנו לחזור אחורה. יש לנו כבר שחקן נוער אחד שמתאמן עם הבוגרים ולדעתי ישתלב בעונה הבאה בקבוצה הבוגרת. לדעתי, נוכל לייצר תוך שנתיים שחקנים ראויים לליגת העל וכאן מגיעות מחמאות למנהל המקצועי של מחלקת הנוער, ישראל צרפתי. מועדון צנוע כמו הפועל חדרה חייב להתבסס על שחקני בית כי אחרת אין לו זכות קיום".