הפועל חדרה - לא רק נוסטלגיה?

שחקני חדרה (שלומי גבאי)
שחקני חדרה (שלומי גבאי)
מוליכת ליגה א' צפון בכדורגל מתגברת על טראומת הפנדל מהעונה שעברה וחולמת להיות על סדר היום לא פחות מרעננה, כפר סבא ואשקלון

הפועל חדרה היתה פעם שחקנית קבועה על הבימה הראשית של הכדורגל הישראלי ולאחר עשרות שנים יש סימנים כי היא עושה דרך רצינית בחזרה מלמטה למעלה. המועדון התאחד עם גבעת אולגה, והקבוצה המתחדשת מוליכה את ליגה א' צפון באמצע העונה הנוכחית, בואכה לליגה הלאומית, אל השידורים הישירים בטלויזיה ומי יודע איפה המסע יסתיים.

אורן גולן, יו"ר הקבוצה: "כשאני רואה בליגת העל קבוצות של ערים בסדר הגודל של אשקלון ושל השכנות שלנו באזור השרון, רענה וכפר סבא, אני לא רואה סיבה מדוע לא חדרה, שאיננה נחותה בכלום מערים אלה. מגיע לחדרה להיות בליגה הבכירה אבל לצורך כך דרושים משאבים ותמיכה רחבה וזה לוקח זמן. אם נתחיל מהעפלה ללאומית השנה אהיה מאושר".

זה כבר כמעט קרה בעונה שעברה, אבל הדחה אכזרית בגלל פנדל אחד מול כפר קאסם בפלייאוף הותירה את החדרתים בליגה א'. גולן: "זה היה מאוד מתסכל אבל השארנו את רוב הסגל כי אני מאמין בהמשכיות ובשחקני בית. עברנו טראומה חיובית מכיוון שבסך הכל העונה שעברה הוגדרה כעונת ייצוב ובניה וללא מטרות הישגיות. חיזקנו רק בנקודות תורפה ובינתיים זה הולך טוב. רוב השחקנים צמחו בנוער שלנו ואני מקווה שזה יספיק לעליית ליגה. ייתכן וגם נתחזק בסיום הסיבוב הראשון בעוד עמדה או שתיים".

במקביל, יש תכנון בעירייה להקים איצטדיון של 5,000 מושבים במזרח העיר, אם כי ברור שיעברו כמה שנים עד שהמיזם יעמוד על תלו ובינתייים מסתפקים במועדון בשדרוג המלתחות ומתקני האימון. "ככל שנעלה ליגות יותר מהר זה יאיץ את התהליכים", בטוח גולן.

הפועל חדרה היא שם היסטורי בכדורגל הישראלי. כדאי לעקוב אחר הקבוצה של המאמן מומו ניסטל, שדוהרת קדימה. ייתכן ובשנים הבאות הפועל חדרה לא תהיה רק חומר לנוסטלגיה.