הפועל ג'ת כדורסל מתקרבת להעפלה היסטורית

הפועל ג׳ת (יזיד אבו פול)
הפועל ג׳ת (יזיד אבו פול)
עם תמיכת מרכז הפועל וספונסר פרטי דורסים השחקנים של עבד וותד את ליגה א' מחוז שרון לעיני אולם מקומי מפוצץ עד אפס מקום. והעיקר, מדובר באחווה ערבית-יהודית, בדו-קיום אמיתי ויומיומי. ויש גם קבוצת נערים מוכשרת במיוחד

סיפור ההצלחה של הפועל ג'ת בכדורסל הוא הרבה מעבר לעונה הפנטסטית של השחקנים בליגה א' מחוז שרון והעובדה כי הם מוליכים את הטבלה במאזן מושלם של 10 ניצחונות ב-10 משחקים תחת ניצוחו של המאמן עבד וותד. שבעה ערבים ושבעה יהודים מרכיבים את סגל קבוצת הייצוג של הכפר המונה 12,000 תושבים בלבד, סמוך לבקעה אל גרביה. במרכז הפועל גאים במיוחד בקבוצה המועמדת לעלות לליגה הארצית ומסייעים לפרויקט חשוב זה בו הספורט משני למודל של דו-קיום ערבי-ישראלי. במיוחד בימים אלה, יותר מאי פעם.

הפועל אלמנהל ג'ת קיימת בסך הכל עשר שנים, ורק לפני שש שנים העמידה קבוצת בוגרים בליגה ב'. כעבור שנתיים העפילה הקבוצה לליגה א' וכעת היא על סף תקדים היסטורי נוסף. בעונה שעברה היא נותרה במקום ה-3 המתסכל בליגה בה השיטה קובעת כי האלופה עולה אוטומטית לארצית והשניה בטבלה הולכת למבחנים. מחר (יום שלישי) תארח ג'ת את טירה למשחק שינעל את הסיבוב הראשון אותו היא מקווה לסיים עם מלא הנקודות, אבל גם אם אתם מתכננים לקפוץ, קחו בחשבון שהאולם מלא עד אפס מקום במשחקי הבית ואוהדים מקומיים נאלצים להישאר בחוץ. המתקן המקומי מכיל רק 450 מקומות כולל המדרגות, והביקוש עצום.

בין הכוכבים שמחזקים את ג'ת אפשר למצוא את משה ברנר, צלף ידוע בעבר הלא רחוק בליגת העל, את אופיר פלצמן, שצמח במכבי ת"א, ועוד. בילאל גרה, שחקן עבר, לקח את הקבוצה תחת ידיו כספונסר, והוא זה שהביא את החיזוק. אבל בג'ת לא מסתפקים בבניית קבוצה הישגית בבוגרים אלא מטפחים את הדבר הכי חשוב, את הצעירים. בית הספר לכדורסל כולל 75 ילדים, כבר מכתה א'. קבוצת הדגל, המאותתת על עתיד ורוד, משחקת בליגה לכתות ט' לאחר שזכתה אשתקד באליפות השרון לכתות ח', והעונה לא הפסידה כלל, בדיוק כמו הבוגרים.

"אנחנו מייעדים אותם להיות בוגרים בליגה הלאומית", אומר נור אבו פול, יו"ר המועדון, על הנערים שלו. אגב, המלה אלמנהל שבשם הקבוצה פירושה בערבית "מעיין" בהקשר של חינוך, של מעיין הנובע ידע. לספורט יש תפקיד חברתי, ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בקבוצה מעורבת של מוסלמים ויהודים המייצגת יישוב במיגזר הערבי. אבו פול: "לאורך השנים יש כאן שיתוף פעולה מעולה בין יהודים וערבים. רוב הקבוצות המתחרות שלנו בליגה הן מיישובים יהודים והן מתארחות כאן בכיף. אנחנו מקבלים אותן יפה, עם כיבוד, ומעולם לא היו בעיות", מציין אבו פול בגאווה ומוסיף: "משמח אותנו שמרכז הפועל מסייע לנו מאז העונה שעברה וממשיך גם העונה לתמוך בפעילות החשובה הזו".

נור אבו פול (יזיד אבו פול)

לאחרונה ביקר בג'ת סמנכ״ל מרכז הפועל וחבר הנהלת איגוד הכדורסל עודד נחמן, על מנת לעמוד מקרוב על ההצלחה המדהימה בכפר: "ללא ספק, מדובר בתופעה ייחודית. אנחנו, במרכז הפועל, עוזרים לקבוצה מעורבת ערבית-יהודית מכיוון שיש כאן אנשים טובים, אגודה מסודרת עם ספונסר רציני המתנהלת כמו שצריך ורוצה לעלות ליגה. בהחלט חבורה רצינית ועל כן הפועל מסייעת לדבר הנפלא הנרקם כאן".