הפועל בת ים חיה ומעופפת

אימפריית הכדורעף נעלמה מזמן אבל המחלקה הנשית של הפועל בת ים ממשיכה לייצר כשרונות ובסוף השבוע הקרוב מופיעות הנערות המוכשרות בסדרת חצי גמר אליפות המדינה עד גיל 16

הימים בהם סצינת הכדורעף של בת ים היתה לוהטת חלפו מזמן, אבל בכל זאת, מועדון הפועל בת ים הצנוע מייצר כשרונות עבור כדורעף הנשים הישראלי, וביום שישי הקרוב יוצאת קבוצת הנערות אל סדרת חצי גמר אליפות המדינה עד גיל 16.

קבוצת גברים וקבוצות נערים כבר אין, אבל נערות ונשים באדום יש ועוד איך. שחקניות הפועל בת ים מאיישות את נבחרות ישראל כמעט בכל הגילאים, ומי שאחראית לכך, המנהלת המקצועית ומאמנת הנערות, אסיה שטלוב, מקווה רק ששתיים מהשחקניות שלה ישוחררו מאקדמיית הכדורעף בווינגייט למשחק הפלייאוף הראשון מול מכבי תל אביב.

מדובר בסדרה של שני משחקים ובמידה ותסתיים בשוויון ישחקו הנערות במערכת זהב על הכרטיס לסדרת הגמר. הפועל בת ים היתה כבר פעמיים בסדרת חצי הגמר בשש השנים בהן עובדת שטלוב במועדון, והעונה, לאחר שהקבוצה סיימה במקום השלישי בליגה הרגילה, היא שוב שם.

הבת ימיות אמנם הפסידו פעמיים בליגה מול התל אביביות, אבל זאת ללא שחקניות הנבחרת והאקדמיה. שטלוב: "תמיד יש סיכוי, הכדור הוא עגול. זה לא שתל אביב טובה יותר, אלא פשוט לא היתה לנו שישייה מלאה במשחקים נגדן. אני עדיין לא בטוחה שגם ביום שישי הקרוב יתנו להן לצאת בזמן מנתניה".

בת ים תארח בשעה 14:00 את המשחק באולם עופר שבבית הספר רמות, וגם את הגומלין בתאריך 04/05/18, על פי הסכמת היריבה מסיבות טכניות שונות.

להפועל בת ים יש גם קבוצת בוגרות המשחקת בליגה הארצית וכן קבוצת נערות צעירה יותר שהעפילה העונה לבית העליון. עוד מוקדם לאמר שבת ים בדרך לשחזר את העבר המפואר, אבל כשבנבחרת ישראל משחקות פולינה מאליק וליזה סיריך, שצמחו בהפועל בת ים בטרם עברו לאקדמיית הכדורעף הלאומית, וכשפס הייצור של שטלוב ממשיך לעבוד, אז לפחות יש תקוה.

"כן, שמעתי את האגדות על בת ים של פעם בכדורעף", צוחקת שטלוב, "אבל בינתיים אני מסתפקת בלהצמיח שחקניות ולשלוח אותן לווינגייט ולנבחרות ישראל".