הפועל אלתרמנס: תאומי הטריאתלון חוברים אל מרכז הפועל

הטריאתלון (אלעד כץ)
הטריאתלון (אלעד כץ)
קרוב ל-600 ספורטאים ב-15 קבוצות ברחבי ישראל הפעילות תחת דן ורן אלתרמן יקבלו מעכשו את השם והחסות של מרכז הפועל "לחלום, להאמין, להשיג. כל אחד שיש לו חלום יכול להשיג כל דבר, בין אם הוא ספורטאי שחולם אולימפיאדה ובין אם הוא רק רוצה להוריד משקל ולעשות טריאתלון ראשון בחייו"

אלתרמן זה לא רק משורר ושטר חדש של 200 שקלים אלא גם שם נרדף לטריאתלון בישראל. התאומים רן ודן אלתרמן היו החלוצים הבולטים של הענף האולימפי החדש יחסית, שנכנס למתכונת האולימפית החל מסידני 2000, ועכשו, האלתרמנס, כך שם האגודה של האחים, חוברים אל מרכז הפועל: הפועל אלתרמנס.

האגודה כוללת 10 קבוצות ריצה ו-5 מרכזי טריאתלון בכל רחבי ישראל, ובאליפות ישראל האחרונה היא הציגה מפגן כוח מרשים על הפודיומים השונים. מדליות כסף וארד בנערות, מדליית כסף בקדטיות, מקומות 7-5 בנוער, מדליות זהב וכסף לגילאי 15-14 וכן מקומות 6-4 בקטגוריה האחרונה.

"יש לנו נבחרת הישגית אותה אנחנו בונים בהדרגה ומכוונים הכי גבוה שאפשר", מצהיר רן אלתרמן. האגודה הוקמה כבר ב-2009, עוד כשהאחים סייעו לספורטאים צעירים ומבוגרים כאחד להיות אלופי ישראל בקטגוריות השונות, במקביל למרוץ שלהם אחר הכרטיס האולימפי. לאולימפיאדה עצמה עוד לא הגיע אף ישראלי עד היום, אבל האלתרמנים היו הקרובים ביותר לשם, ובכלל, הובילו את הדרך לענף בישראל.

רן: "היינו הראשונים בארץ עם המחשבה והפעולה להשגת הקריטריון האולימפי, ושמנו לב שמתחתנו נוצר ריק ושאין עומק. הבנו שעתיד הטריאתלון בישראל לא טמון בעובדה אם נגיע או לא נגיע אל המשחקים האולימפיים אלא בכך שאם נעביר הלאה או לא נעביר את הידע שלנו כדי שאנשים לא יעשו טעויות. לכן, כשפרשנו, התחלנו להשקיע זמן בפיתוח האלתרמנס".

(אלעד כץ)

מרכז הפועל פורש כעת חסותו על אגודה המקיימת מסגרת לילדים, נוער, בוגרים וסניורים, כחלק ממדיניות הפועל לעידוד הספורט בקרב כל הגילאים, ברמה ההישגית וברמה העממית. הפועל בהחלט מתחברת לסיסמת האלתרמנס, כפי שמציג אותה רן: "לחלום, להאמין, להשיג. כל אחד שיש לו חלום יכול להשיג כל דבר, בין אם הוא ספורטאי שחולם אולימפיאדה ובין אם הוא רק רוצה להוריד משקל ולעשות טריאתלון ראשון בחייו. אנחנו מאמנים נוער במסלול הישגי, וגם כאלה העושים צעדים ראשונים בטריאתלון, או בכלל בריצה".

להפועל אלתרמנס יש קבוצות ריצה בכל הגילאים, המונות קרוב ל-600 רצים בכל רחבי הארץ, בסניפים השונים. רן ודן אחראים לתכנית מקצועית, ותחתם עובדים מאמנים מקצועיים, שלמדו תחילה את מה שהאלתרמנים רוצים להעביר הלאה. ולא מדובר רק בתוצאות הרשומות על שעונים.

רן: "מעבר לקטע ההישגי, שהוא מחולק לרמות שונות, חשובה גם המסגרת המשפחתית. יש אצלנו הורים וילדים ביחד, מתקיימים ארועים קבוצתיים לגיבוש, והאווירה נעימה".

(אלעד כץ)

עוד כשהיו ספורטאים, האלתרמנס ייצגו את הפועל ירושלים, ואך טבעי שגם היום תתקיים פעילותם המבורכת תחת כנפי הפועל. רן: "הפועל ירושלים הוא מועדון שהיה חשוב לנו מאוד כספורטאים. הוא זה שעזר לנו להתפתח. החיבור להפועל מגיע מאותם ערכים. יש לנו היכרות מרובת שנים עם מנכל מרכז הפועל, יורם ארנשטיין, אדם שרוצה לקדם את הספורט בישראל".