הפועל אורי שלף על מסלול הניצחונות

קבוצת הכדורשת על שמו של אורי שלף ז"ל
קבוצת הכדורשת על שמו של אורי שלף ז"ל
שנה עברה מאז פטירתו הטראגית של אורי שלף ז"ל, מנהל הפועל אוסישקין תל אביב בכדורסל, ותמר שלף ממשיכה את מורשתו עם קבוצת כדורשת לוהטת

אולי לא היינו מתעכבים הרבה על הקבוצה שסיימה במקום השלישי בטורניר הכדורשת שהתקיים באילת לאחרונה, אבל כשקוראים לקבוצת הנשים הפועל אורי על שם אורי שלף ז"ל, ממחוללי מיזם הפועל אוסישקין תל אביב בכדורסל, וכשהקפטנית היא לא אחרת מאשר אלמנתו, תמר, אולי מדובר בהישג השווה מבט נוסף.

לפני שנה נפטר אורי בטרם עת והותיר אחריו חלל גדול. קודם כל בקרב משפחתו, ולאחר מכן אצל כל משפחת הפועל ובייחוד הפועל תל אביב, אלא שמתברר כי אדם כה מיוחד מצליח להוות השראה ענקית גם לאחר לכתו. תמר בכלל לא חשבה בכוון, כשמספר שבועות לפני הטרגדיה פנה אורי אל מאמן הכדורשת מודי רובינשטיין "לסיוע".

תמר מספרת: "אורי אמר למודי 'אתה חייב להרים את אשתי מהספה'. אמרתי שאני עסוקה, הוא לא הפסיק לנסות, אבל בטח שזה לא היה בראש שלי כשאורי נפטר. ואיכשהו כעבור כמה זמן התקבצה קבוצת נשים בשכונת דובנוב בתל אביב, שם גם אורי גדל, והצטרפתי אליהן".

תמר נסחפה אל הפעילות, ולאחר ההצלחה המפתיעה באילת, הן כבר לא יכולות לחכות ל-15 באפריל, אז יתקיים טורניר על שם אורי בהשתתפות משפחות השחקניות. יורם ארנשטיין, מנכל מרכז הפועל, אישר לקבוצה להשתמש בשם הפועל.

תמר: "זה הכניס אור בחיי, הכדורשת. גיליתי פתאום שאני אפילו יותר תחרותית מאורי. בכלל, כל הפעילות הזו, של לקחת כמה בנות מהשכונה שלנו באמצע החיים, זה קצת כמו המפעל של אורי באוסישקין. התחברתי אל הנתיב של אורי בשמחה. כמו שהוא רצה. עצב, שמחה, התרגשות, אהבה. הכל ביחד בתקופה הכי שחורה".

בחודש יולי הקרוב אמורה הפועל אורי להצטרף לליגה הרשמית של הכדורשת, שבחסות מרכז הפועל, ובינתיים, כדי להבין את סיפור ההצלחה באילת, הנה הפוסט שפרסמה תמר בפייסבוק לאחר הטורניר: "בנות שרק התחילו לפני שניה לתפוס כדור זורמות עם הטירוף ונרשמות לטורניר של איגוד כדורשת באילת שמתקיים כבר שנה רביעית ברציפות, לצד קבוצות שמתאמנות כבר כמה שנים, בנות חזקות וחלקן אף מפחידות, ואנחנו חבורת טירוניות שמתאמנות כמה חודשים. ניסע לאילת בשביל החוויה... לנצח? זה בכלל לא היה לי בראש. רק קיוויתי שלא נחזור עם טעם של הפסדים נוראים ומבזים. שונאת להפסיד! וביום הגורלי שבו משחקים על הגביע אני קמה בבוקר קטנת אמונה ומקווה שהיום יעבור בלי אכזבה גדולה. ואז הקול של מיכלי (שחקנית נשמה וחברה אהובה), שבלי שום הכרות עם אורי שלף אמרה משפט שאי אפשר להישאר אליו אדישים: ״אורי שלף לא היה בן אדם תבוסתני, לאורי תמיד הייתה אמונה!״ ומשם, מהקול הקטן שהזכיר לשם מה התכנסנו כאן ועם אמונה ענקית בלב, הפועל אורי יכולים לחזור עם גביע הביתה. וכך קרה. הבאנו את הגביע - מקום שלישי מכובד מכובד. תודה לקבוצת הבנות המדהימה הזאת שבלעדיהן בחיים לא היינו מצליחות ותודה לך מאמן יקר ואהוב. וכמובן לך שם, אורי, שהשארת אחריך כזאת אהבה! ניפגש בטורניר הבא".