העמק שוב פורח

ליאור שרון והשליחות
ליאור שרון והשליחות
ליאור שרון
ליאור שרון
נועם ממו
נועם ממו
עידו איינבינדר. קרדיט: ניר שועלי
עידו איינבינדר. קרדיט: ניר שועלי
גלי ליפרמן. קרדיט: ניר שועלי
גלי ליפרמן. קרדיט: ניר שועלי
דרור לווינשטיין קרדיט: ניר שועלי
דרור לווינשטיין קרדיט: ניר שועלי
אלין רדיע קרדיט ניר שועלי
אלין רדיע קרדיט ניר שועלי
אתלטי הפועל עמק חפר מגיעים אל אליפות הפועל ביום שני הקרוב עם תנופה ענקית לאחר הופעה מצוינת באליפות ישראל עד גיל 16 בה כבשו את הפודיום. ההישגים מזכירים ימים יפים בהתיישבות העובדת, והחלומות של ליאור שרון, מנהל ומאמן במועדון, הולכים רחוק: "החלום שלי הוא להביא אתלטים אל הרמות הבינלאומיות הגבוהות ביותר ולא סתם רק להגיע לשם. אנחנו מסתכלים אל עבר המשחקים האולימפיים ב-2028 ו-2032". בינתיים יש הרבה עבודה קשה, הסעות יומיומיות של ההורים, שדרוג מתקנים וחיפוש אחר התרחבות, מאמנים מקצועיים, גב של מרכז הפועל, והעיקר, רעננות של הרבה צעירות וצעירים שנשבו בקסם של מלכת הספורט

 מועדון האתלטיקה של הפועל עמק חפר מתחיל להחזיר עטרה ליושנה. ארבע מדליות זהב באליפות ישראל עד גיל 16 יחד עם ארבע מכסף ושש מארד מזכירות ימים יפים של הספורט בהתיישבות העובדת ולמרות שאפשר לנחש כי לא כל האתלטיות והאתלטים המוכשרים הם ילדי חקלאים הרי שעדיין הם מייצגים מופלאים של העמק הירוק ומהווים מקור לגאווה אזורית.

ביום שני הקרוב תתקיים אליפות הפועל ונראה שגם שם המועדון ייתן שואו יחד עם המבוגרים יותר, קדטים, נוער ובוגרים. ליאור שרון, מנהל המועדון ומאמן שכבת כיתות ז-ט, מסכם ארבע שנים בתפקיד: "זהו תהליך שעברתי בעצמי מאז שנכנסתי לתפקיד. למידה, גיוס ילדים מבתי ספר, שינויים בצוות האימון והרבה עבודה שחורה. אין כאן קסם. פשוט עובדים רציני, משקיעים בהשגת ציוד, בהסעות ונעזרים בהורים שמתארגנים ב'פול' של הסעות לאימונים ותחרויות מכל יישובי האזור. לא קל להורים, לא קל לנו וזו מלחמה יומיומית".

כל זה התנקז השבוע אל האליפות הלאומית ואל ההישגים הבאים:
אלין רדיע בת ה14.5 מאליכין עם דאבל זהב בספרינט 80 +300 מטרים ( 10.52, 43.30 )
דרור לווינשטיין בן 14.5 מבית חרות עם מקום ראשון בריצת 300 מטרים ומקום שני בריצת 80 מטרים ( 37.75, 9.57 )
עידו איינבינדר בן 14 מחופית מקום ראשון בהטלת כידון ( 41.49 )
רז שרון בת 14 מקיבוץ מעברות עם שתי מדליות כסף בריצות ל 600 +1000 מטרים ( 1:43.81, 3:12.42)
גאיה מצפון בת ה15 מפרדס חנה עם מדליית כסף בריצת 2000 מטרים ( 7:36.57)
איתן חגיגית בן ה14 מגן יאשייה שמתאושש מפציעה ארוכה מקום שלישי בהטלת כידון ( 36.56)
דורון זמיר בת 13 מחוגלה שמתאוששת מפציעה ארוכה גם היא עם מקום שלישי בקפיצה למרחק ( 4.92)
מיקה קליין בת 14.5 מקיבוץ בחן עם מקום שלישי בהטלת כידון ( 25.53)
ירדן רז בן 14 מגבעת חיים איחוד עם מקום שלישי בזריקת דיסקוס ( 28.89)
מיה ששון בת 13.5 מכפר ויתקין עם מקום שלישי בזריקת דיסקוס ( 16.26)
הקינוח הגיע עם מרוץ השליחות ל 80*5 ( אלין רדיע, דורון זמיר, רוני נפתלי, יערה בר ישי ומיקה קליין ) שהסתיים על הפודיום עם מדליית הארד ׁ.

שרון: "זכיתי בעבודה שבה אני יכול לשהות במחיצת מיטב הנוער שלנו בעמק. נערים ונערות רגישים, מכילים, שמלמדים אותי כל יום על חברות, רגישות וערכים שכבר מזמן שכחתי . אני אומר להם תודה גדולה וכמה אני גאה לאמן אותם ואותן".

באליפות הפועל כדאי להאיר זרקור על נועם ממו, שעבר השנה לקטגוריה עד גיל 18 לאחר ששבר את שיאי ישראל עד גיל 16 בריצות ל-300, 600, 800 ו-1000 מטר. השם שלו עשוי להצטרף אל אלה שכבר פרצו דרך בשנים האחרונות, בעיקר בריצות הארוכות, מרתון ו-10,000 מטר, טדסה גטהון, בוקאיו מלאדה, דרג'ה צ'קול ולואי מלקה המתאמנים כעת באתיופיה לקראת אליפות אירופה.

לרשות המועדון עומד צוות אימון איכותי הכולל את קופץ המוט האולימפי דני קרסנוב, מאמן הזריקות המדופלם סלאבה איזמאילוב ובתו יבגניה זבולוטני, שיאנית ישראל בפטיש, מאמן הריצות הארוכות אמיר רמון, אנטולי מיננקו ונוה פלג, שמדריכים כ-200 חניכים כולל ילדי בתי הספר של העמק.

שרון, על החזון לעתיד ועל החלומות: "אנחנו מנסים לפתח מתקן נוסף במכללת רופין ולשדרג את מתקן הבית שלנו בכפר הנוער הדסה נעורים. הלוואי ונוכל להתרחב ולהגיע גם אל חדרה, פרדס חנה והאזור שם בו אין אתלטיקה. יש לנו עוד הרבה מה לעשות גם כאן בעמק. החלום שלי הוא להביא אתלטים אל הרמות הבינלאומיות הגבוהות ביותר ולא סתם רק להגיע לשם. אנחנו מסתכלים אל עבר המשחקים האולימפיים ב-2028 ו-2032 ובינתיים אומרים תודה לכל מי שזה לא יכול לקרות בלעדיהם, המועצה האזורית עמק חפר והעומדת בראשה גלית שאול, מנכל העמותה פיליפ סימון, עמי מגן מהדסה נעורים וכמובן, הבית שלנו, מרכז הפועל, שתמיד נותן גב ואנחנו יודעים שיש על מי לסמוך שם בכל מצב".