העלייה השניה

שחקני איכסל יורדים מרוצים מכר הדשא (ענאן עמאשה)
שחקני איכסל יורדים מרוצים מכר הדשא (ענאן עמאשה)
בהאא חליל ואילון אלימלך (דאפר מחאמיד)
בהאא חליל ואילון אלימלך (דאפר מחאמיד)
אחרי העלייה ההיסטורית ללאומית והנפילה שהגיעה מייד לאחר מכן, הפועל איכסל שוב עולה ומקווה כי הלקחים נלמדו. היור בהא חליל מודאג ואופטימי כשהוא ניגש למלאכת הכנת קבוצתו בעידן של אי ודאות כלכלית, אבל בדבר אחד הוא בטוח: "הפועל איכסל לא עלתה ליגה בגלל הקורונה"

לפני שנתיים חגיגות, לפני שנה מפלה, והשנה שוב חגיגות. הכפר הגלילי איכסל על מפת הכדורגל בישראל והשאלה היא אם הנדנדה תימשך. ליור הפועל איכסל, בהא חליל, יש עכשיו הרבה זמן לחשוב ולהתארגן בגלל ובזכות פגרת הקורונה הכפויה, זו שגזרה הקפאת פעילות הספורט על כדור הארץ אבל גם זו שהעלתה אוטומטית את קבוצתו אל הליגה הלאומית, שנה אחת בלבד לאחר שירדה משם, שנתיים לאחר שהעפילה לשם.

חליל סבור שהפעם זה ייראה טוב יותר והלקחים נלמדו: "עשינו הרבה טעויות לפני שנתיים. לקחנו החלטות לא נכונות. חיפשנו יותר מדי שמות לסגל השחקנים וגילינו שכוכבים יש רק בשמיים. אני מקווה שלמדנו את השיעור שלנו".

איכסל הקדימה בנקודה אחת את הפועל כאוכאב כשהופסקו משחקי ליגה א צפון אבל חליל לא חושב שיש אי צדק בכך שקבוצתו הוכרזה רשמית כאלופה והעולה האוטומטית ללאומית: "ניצחנו פעמיים העונה את כאוכאב, 0-2 ו-0-3, היינו עדיפים על כל הליגה לאורך זמן ולכן הפועל איכסל ראויה ללאומית. אני מבין שכשמחליטים החלטות כאלה יהיו גם אנשים שאינם מרוצים אבל אי אפשר לרצות את כולם. בסך הכל הרוב מבסוטים מהחלטת התאחדות הכדורגל ואני אומר בפירוש: הפועל איכסל לא עלתה ליגה בגלל הקורונה".

למאמן החתום על ההישג, אלירן חודדה, יש חוזה לעונה נוספת, ובמועדון מעוניינים כי הוא ימשיך אם כי אי הוודאות הכללית לא פוסחת גם על ההכנות של איכסל לעונה הבאה. "מצד אחד יש לנו יותר זמן לגייס כספים וספונסרים, לקבל החלטות נכונות לגבי כל שחקן וכל בעל תפקיד כלשהו במועדון אבל זה יהיה קשה. היינו במומנטום, ועכשיו אי אפשר להביא אפילו שקל אחד מתרומות. אני מודאג, אבל עדיין אופטימי כמו תמיד. אנחנו נעבוד קשה ונתגבר. הכדורגל זה הדבר שהכי משמח בכפר שלנו. אני קורא גם לקהל שלנו להאמין בנו ולבוא למגרשים".

ומהו בעצם סיפור העלייה וההצלחה בעונה שהסתיימה: "השקט במועדון. השקט שיצר המאמן במלתחה, התלכיד והנחישות של השחקנים, המחויבות שלהם. פשוט אנשים טובים".