הסתיים קונגרס CSIT באילת

אילת אירחה לראשונה את קונגרס ההתאחדות הבינלאומית לספורט במקומות עבודה. סגן יו"ר הארגון העולמי ומנכ"ל הפועל יורם ארנשטיין: "היה שבוע מוצלח מאוד, הן ל-CSIT, הן למרכז הפועל והן למדינת ישראל"

הצלחה כבירה לקונגרס העולמי של CSIT - ההתאחדות הבינלאומית לספורט במקומות עבודה - שהתקיים בשבוע שעבר באילת. זו הפעם השניה בה מרכז הפועל מארח את הקונגרס, אולם בפעם הראשונה באילת, והתגובות היו נלהבות.

בכירי הארגון התארחו אצל סגן ראש העירייה אלי לנקרי, ביקרו בפארק תמנע שבמדבר וחוו את בירת הדרום של ישראל. מנכ"ל CSIT וולפגנג בורגהארט האוסטרי ציין כי מדובר בארוח יוצא דופן באיכותו וכי זו הפעם הראשונה בה אין לו הערה כלשהי לשיפור ותיקון.

בצד הספורטיבי קיבלה משלחת הפועל למשחקים העולמיים של הספורט במקומות עבודה מחמאות על כך שסיימה במקום השלישי בריגא, שאירחה השנה את המשחקים. ספורטאי הפועל זכו ב-36 מדליות זהב, 44 מדליות כסף, 38 מדליות ארד, ובסך הכל 118 מדליות. אוסטריה סיימה ראשונה בטבלת המדליות, הולנד שניה, ומייד אחרי ישראל ניצבת ברזיל במקום הרביעי וצרפת חמישית.

נציגי טורטוזה שבקטאלוניה הציגו את תכניתם לקונגרס בשנה הבאה ולמשחקי 2019 אותם יארחו, וציינו כי לא צפויה בעיה בשל ההתפתחויות הפוליטיות בין ספרד לחבל קטאלוניה. אגב, לאחרונה הצטרפה גם איראן לארגון ההולך וצומח, כמו גם הודו, קמרון ועוד.

מרכז הפועל מקווה כי יו"ר איגוד הטניס שולחן, לירון כרמל, ימונה לתפקיד רכז הענף ב-CSIT. כיום מכהנים, עודד נחמן סמנכל הפועל, כרכז הכדורסל, ואלעד בורשטיין הוא רכז השחמט.

יורם ארנשטיין, מנכ"ל הפועל, סגן יו"ר CSIT וחבר הנהלת הארגון הבינלאומי, סיכם: "היה שבוע מוצלח מאוד, הן ל-CSIT, הן למרכז הפועל והן למדינת ישראל. מאה אורחים משלושים מדינות נהנו להכיר את אילת וסביבתה, ונוצרו קשרים מצוינים ומועילים לכל הצדדים. הדיונים היו פוריים והכל עבר בשלום. אני גאה בכל עובדי מרכז הפועל, שסייעו להצלחת הארוע החשוב הזה".

ללא ספק, אחד מגורמי ההצלחה טמון בארוח של C הוטל אילת. המלון העמיד לרשות אורחי הקונגרס את כל צוות המלון, שפעל במסירות ובמקצועיות לאורך כל ימי הדיונים על מנת לגרום לאורחים הרבים שהות נעימה. ראשי CSIT וכל המשתתפים בקונגרס מכל רחבי העולם לא הסתירו עם סיום האירוע את התפעלותם ואת רצונם לשוב לאילת.