הספורטיאדה ה-39 השבוע באילת

הספורטיאדה של מרכז הפועל, ארוע הספורט הגדול במדינה, תיפתח בפעם ה-39 ביום שלישי באילת עם קרוב ל-10,000 משתתפים מ-263 מקומות עבודה

המהדורה ה-39 מבשרת על עלייה מדהימה של 5% במספר הספורטאיות והספורטאים המגיעים אל בירת הדרום של ישראל ונהנים מארבעה ימים של תחרויות בשלל ענפים. כמה ממחוללי העלייה הגדולה במספר המשתתפים הם כדורשת הנשים, אופני הטנדם לעוורים ושחמט עוורים.

לא פחות מ-133 קבוצות כדורשת נשים יתחרו השנה באילת, והן האחראיות העיקריות לצמיחה במספר הספורטאיות במפעל, ובכלל בספורטיאדה. מרוץ אופני הטנדם, כך מתברר, הפך בעצמו למסורת צומחת, כשעל האופניים משתפים פעולה רוכבים רגילים ורוכבים עוורים. בשחמט, העוורים ישתתפו בתחרויות הרגילות של השחמטאים הרגילים. הן השחמט והן הטנדם הם חלק מהדגש של מרכז הפועל בפיתוח ספורט לבעלי מוגבלויות ושילובם המלא בחברה.

את "האולימפיאדה הישראלית של מקומות העבודה" יפתח טקס חגיגי ביום שלישי בהשתתפות יור ההסתדרות ארנון בר דוד, יור דירקטוריון הפועל פרוספר בן חמו, מנכל מרכז הפועל יורם ארנשטיין וראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי. בחלק האמנותי יופיעו שלומי שבת ופבלו רוזנברג.

מנהל האגף לספורט במקומות עבודה וספורט עממי בהפועל, יעקב אבו חצירא: "אנחנו נהנים מהצמיחה הענקית של הספורטיאדה ויש לנו בעיה חיובית שעמה נצטרך להתמודד בשנים הבאות, בעיית המגרשים והאולמות. פשוט אין מספיק כדי להכיל את כל הפעילות שלנו בעיר. אף פעם לא היתה כזו עלייה משמעותית במספר הנרשמים".

לצד תחרויות הכדורגל, כדורסל, כדורעף, שייט, קליעה, אופניים ועוד, יתקיימו באופן מסורתי שתי ריצות המוניות. האחת, ריצת 5 קמ במסגרת ליגת הרצים בעבודה של הפועל, והשניה, ריצת 10 קמ של עיריית אילת ובה יתמזגו משתתפי הספורטאידה ה-39.