הספורטיאדה ה-38 יצאה לדרך!

אילת תארח קרוב לרבבת ספורטאים מ-260 מקומות עבודה, שיתחרו ב-14 ענפים במשך שלושה ימים

הספורטיאדה ה-38 של הפועל, שהיא מעין ה"אולימפיאדה" של ספורט מקומות עבודה בישראל, יצאה לדרך באילת. 9,000 ספורטאים מ-260 מקומות עבודה יציפו את בירת הדרום של ישראל בשבוע הקרוב ויתחרו ב-14 ענפי ספורט.

טקס הפתיחה התקיים היום (שלישי) על מדשאות מלון ספורט במעמד שרת התרבות והספורט מירי רגב, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי, יו"ר דירקטוריון הפועל פרוספר בן חמו וחברי הדירקטוריון, ומנכ"ל הפועל יורם ארנשטיין. רז זהבי הנחה את טקס הפתיחה המרשים שכלל גם הופעה מוזיקלית מקפיצה של הזמרת שרית חדד.

ארנשטיין אמר: "בשנה האחרונה עשה הפועל והעמותות לספורט במקומות העבודה כברת דרך בתחום הספורט העממי, בתחום הספורט לבעלי מוגבלויות בותחום קידום הספורט בקרב נשים. בספורטיאדה כאמור משתתפים רוכבי אופניים עיוורים, רצים עיוורים ושחקני שחמט בעלי לקויות ראיה. השנה, סייענו בהקמת קבוצות רכיבה של עיוורים בעמק המעיינות, בחרה בלא יהודית ובמרחב הנגב. תמכנו בפעילות ספורט של עובדים בעלי תסמונת דאון במגדל שמס וכפרים לגמילה מסמים".

ראש עיריית אילת הוסיף: "אנחנו שמחים לארח שוב את משחקי הספורטיאדה, שהפכו למסורת מבורכת ורבת שנים בעיר אילת ומביאים עמם מדי שנה אלפי ספורטאים מכל המגזרים. בשמי ובשם תושבי אילת, אני מברך אתכם בבואכם וממליץ לכם לנצל את הזמן בין התחרויות השונות ולבקר במרכזי הקניות שלנו. אני מאמן שתיהנו במיוחד בעירנו היפה והחמימה".

פרוספר בן חמו: "הספורטיאדה היא פסגת הפעילות הספורטיבית על כל ענפיה. הספורט הוא שפת השלום והאחווה בין כל אומות העולם. ברכתי החמה להצלחה ולהישגים שלוחה לכולכם".

אבי ניסנקורן: "אירוע חגיגי ומיוחד זה מספק מדי שנה הזדמנות לאלפי עובדים ועובדות לקחת פסק זמן מהשגרה, ליהנות יחד מרוח הסולידריות ולשאוף להישגים במקצועות ספורט מגוונים. הספורטיאדה הייתה מאז ומתמיד אחד מהסלמים היפים של העבודה המאורגנת".

המשחקים יתקיימו בימים רביעי וחמישי, והגמרים ביום שישי. הספורטיאדה מהווה את ארוע השיא המסכם של עונת משחקי הליגות השונות במקומות עבודה, אותן מארגן מרכז הפועל, והיא צומחת מדי שנה וממלאת את מלונות אילת אחרי החגים. רכז הספורט העממי בהפועל, יעקב אבוחצירא, מנהל גם השנה את המשחקים.

מרכז הפועל שם בראש חזונו בשנים האחרונות את הספורט עבור בעלי מוגבלויות, וכך ניתן למצוא לראשונה תחרות שחמט עוורים, מרוץ עוורים בפעם השניה ומרוץ אופני טנדם לעוורים בפעם השלישית.