הספורטיאדה ה-36: סיכום אירוע הספורט הגדול במדינה

הספורטיאדה ה-36
הספורטיאדה ה-36
אחרי 3 ימים של תחרויות בהן נרשמו הצלחות, הישגים, מעט אכזבות ובעיקר הנאות, הגיע הזמן לסכם את המאורע, לגלות מי רשם הצלחה אדירה השנה וכבר להתכונן לספורטיאדה הבאה

הספורטיאדה ה-36 באילת הגיעה לסיומה. אירוע הספורט הגדול במדינה הוכיח גם הפעם כי הספורט במקומות העבודה לא פחות חשוב משאר הדברים שיש להציע. 9,000 ספורטאים לקחו חלק בתחרויות שהתפרשו על פני 15 ענפי ספורט שונים, ביניהם: כדורגל, קט-רגל, כדורסל, כדורעף, כדורשת, שחייה, שחמט, אופניים, טניס, קליעה למטרה, והשנה גם מירוץ אופניים לבעלי מוגבלויות, הטנדם.

בענף הכדורגל זכתה הקבוצה של בנק לאומי שהניפה סוף סוף את הגביע לאחר 8 שנים בהן היא מצליחה להגיע לשלבים המכריעים ובסופו של דבר מפסידה. גם הפעם מול התעשייה האוירית זה הלך לא פשוט, אך בסיום דו קרב פנדלים ניצחה וחגגה זכייה מתוקה.

בקט-רגל זכתה נציגה נוספת של הבנק, הפעם זו קבוצת הכדוגל של בנק פועלים ששיחקה לראשונה בדרג אלוף האלופים וניצחה את האלופה משנה שעברה, משרד הביטחון. בכדורסל, עלו שוב שתי הקבוצות של בנק לאומי לגמר, אך הפעם בנק לאומי "קשב" הצליח לנקום על ההפסד משנה שעברה וניצח את בנק לאומי "מרכז".

בכדורעף, קבוצת ATOM SPORT ניצחה בגמר את חשמל דרום 1:2, בכדורשת בנק לאומי, לה יש לא מעט זכיות השנה, גברה 0:2 על בית חולים בלינסון. בטורניר השש-בש העמק זכתה במקום הראשון בקבוצת הנשים, ברום ב' בגברים קבוצתי, יעל שוסטר מחשמל ת"א ביחידים נשים, בועז בנשימול מברום ביחדים גברים.

בשייט 420 ארגון עובדי ת"א זכו במקום הראשון, בלייזר זכו חברת חשמל ובגלשני רוח משרד הביטחון. בענף הפולו קיאק זכתה במקום הראשון קבוצת אלתא. בסאפ נשים סיימה במקום הראשון יעל פנו מעיריית תל אביב-יפו, בסאפ גברים סיים במקום הראשון איתמר כורם מאל-על.

השנה נרשמה הצלחה אדירה לישראל אביטל, מנהל מחוז תיכון, שקבוצותיו חזרו עם 4 גביעים לאחר שסיימו במקום הראשון. בית חולים הלל יפה בקט-רגל, מפעלי נייר חדרה בקט-רגל, עיריית נתניה בקט-רגל וקבוצת הכדורשת של קופת חולים לאומית. בהחלט הישג מרשים במיוחד.