הסיפור השלם

(מור עזרן. פייסבוק הפועל כפר שלם)
(מור עזרן. פייסבוק הפועל כפר שלם)
(מור עזרן. פייסבוק הפועל כפר שלם)
(מור עזרן. פייסבוק הפועל כפר שלם)
(מור עזרן. פייסבוק הפועל כפר שלם)
(מור עזרן. פייסבוק הפועל כפר שלם)
הפועל כפר שלם שבה לליגה הלאומית בכדורגל אחרי 25 שנים. במועדון בטוחים שגם אלמלא עצירת הליגות בגין מגיפת הקורונה, הקבוצה היתה עולה מליגה א דרום, והעיקר, יש דור צעיר המגיע אל מתקן האימונים החדש והאיכותי, יש בסיס למועדון בשכונה המתפתחת, ורק צריך לעבור בשלום את ימי המשבר הכללי הפוקד את כדור הארץ

רוחות חדשות מנשבות בשכונת כפר שלם התלאביבית כך שההעפלה לליגה הלאומית בכדורגל היא רק החותמת וחלון הראווה לפעילות ספורט מבורכת בפאתיה הדרומיים של העיר. הפועל כפר שלם שבה לליגה השניה אחרי 25 שנים אבל לצד זאת, ולא פחות חשוב, היא נהנית ממתקן מקומי הכולל שלושה מגרשי כדורגל לאימונים ולמחלקה הצעירה, מהם שניים בעלי דשא סינתטי ואחד רגיל, מלתחות וחדרי וידאו.

בכפר שלם יש תנופת בנייה בשנים האחרונות כך שנוספה אוכלוסייה חדשה וצעירה, ובמועדון הוותיק והמתחדש, המפעיל בית ספר לכדורגל, שואפים לפתוח קבוצות ילדים נוספות ולהשליש את מספר הילדים מ-100 ל-300. ההישג של הבוגרים אמור להפיח תנופה נוספת, כך מקווים, היור אביחי יחיא, והבלם בן ה-45 איתן אהרון, המשמש גם בצוות ניהול המועדון.

אהרון, שמשחק בהפועל כפר שלם מגיל 16: "מתקן האימונים שלנו הוא מהטובים בישראל והמטרה היא להביא אלינו את כל הדור הצעיר המתגורר באזור. העירייה השקיעה מעל 50 מיליון שקלים במתקן ואנחנו בונים באמצעותו את העתיד".

יור העמותה המנהלת את המועדון הוא אביחי יחיא, ששיחק בקבוצה עד גיל 34 ולאחר מכן גם אימן אותה. יחיא: "מרגש היה לראות העונה ביציעים אנשים שלא ראית כבר 25 שנים. הקהל הוותיק חזר וגם נוצר חיבור בין האוכלוסייה החדשה של השכונה לבין המועדון. מגיעה תודה גדולה למרכז הפועל, שנתן רוח גבית גם בימים קשים יותר. מצאנו שם תמיד אוזן קשבת, בראש וראשונה אצל המנכל יורם ארנשטיין., איש יקר".

הקבוצה בהדרכת המאמן עומר פרץ מקיימת את משחקיה במגרש הישן של בני יהודה בשכונת התקווה, ומגיפת הקורונה הקפיאה את ליגה א דרום כשהיא במקום הראשון עם פער של 4 נקודות מהשניה בטבלה, הפועל מרמורק. התאחדות הכדורגל החליטה שלא לחדש את משחקי הליגות החובבניות וכך כפר שלם חוגגת עלייה כשנותרו שבעה מחזורים עד הסיום.

אהרון: "היינו עולים ללאומית בכל מצב. שיחקנו את הכדורגל הטוב ביותר בליגה. לא היו עוצרים אותנו גם אם הליגה היתה נמשכת. אני לא רואה תסריט אחר. מה שניצח אצלנו זו החברתיות, המלתחה המגובשת, חומר שחקנים טוב ומאמן שהוא מעל הליגה. אף שחקן לא היה מעל הקבוצה אבל נהנינו מהניסיון של אוהד קדוסי ויובל שפונגין, שהם גם ווינרים. כעת נותרה בעיית אי הוודאות הכלכלית לקראת העונה הבאה, כמו בכל תחום במדינה, ואנחנו מקווים לטוב".