המרתון המדברי באילת ממשיך לשבור שיאים

משמאל לימין: יורם ארנשטיין מנכ"ל הפועל, רוני אלוני סמנכ"ל פתאל, מאיר יצחק הלוי ראש עיריית אילת, רונן קרונהולץ סמנכ"ל דיזנהויז ועופר פדן ממרתון ישראל
משמאל לימין: יורם ארנשטיין מנכ"ל הפועל, רוני אלוני סמנכ"ל פתאל, מאיר יצחק הלוי ראש עיריית אילת, רונן קרונהולץ סמנכ"ל דיזנהויז ועופר פדן ממרתון ישראל
2,000 רצים כבר רשומים למקצים השונים של הארוע ההולך ותופס תאוצה משנה לשנה. מרכז הפועל מעניק חסות ומלווה את המפעל מראשיתו

המרתון המדברי של אילת הולך ותופס תאוצה משנה לשנה, והפעם עומדים המארגנים לרשום מספר שיא של רצים, כ-2000, מהם כ-400 הרשומים למקצה המרתון עצמו, כולל 52 נשים הרשומות לנובמבר הקרוב. פרט למרתון יתקיימו מקצים ל-5 ול-10 ק"מ (על שם הבנים).

המפעל נוסד על ידי חברת מרתון ישראל בשנת 2011, ומרכז הפועל מעניק חסות ומלווה את המפעל החשוב הזה מההתחלה. רק לפני שלוש שנים נוסד מקצה המרתון, ובשנה שעברה השתתפו 1500 איש מ-22 מדינות במקצים השונים, כשגם השנה צפויים להגיע אורחים רבים מחו"ל.

במרתון ברלין, שיתקיים בשבוע הבא, והוא אחד המפורסמים והחשובים בעולם, יפעל דוכן של המרתון המדברי, שם יוכלו רצים מרחבי העולם להירשם אל ריצה בנופים יוצאי דופן באטרקטיביות שלהם. "42 ק"מ של שקט מדברי, נחלים ונוף בלתי רגיל", מספר עופר פדן, בעלי מרתון ישראל, "לדברי אנשים שחוו זאת, מדובר בחוויה בלתי נשכחת, וכל זה קרוב לאירופה". גם עתונאים מחו"ל, ששמעו על הארוע ההולך וצומח, יגיעו לסקר, ויש כבר הרשמה גדולה של רצים מגרמניה ומצרפת.

המרתון, שייצא לדרך ב-18 לנובמבר, ומתקיים גם בשיתוף תאגיד התיירות באילת, יוזנק מהטיילת הצפונית, ליד מלון הרודס, ומשם יעבור אל פארק הצפרות, קיבוץ אילות, ואז, אל המדבר הקסום. לצד הריצה, כנהוג בעולם, יתקיים יריד (אקספו), ובכלל, הכוונה היא כי המפעל יצבור תאוצה ויעלה על המפה העולמית של המרוצים הגדולים.